​Maratony Kresowe - Wiktor Gindorowicz najlepszy w Augustowie

Wiktor Gindorowicz zwyciężył w Augustowie na dystansie Maraton. Wśród kobiet najlepsza była Litwinka Kornelija Kertenyte (RealBean.eu). W zawodach wzięło udział 361 zawodników.

Kolarze MTB ścigali się w mieście Zygmunta Augusta już po raz dwunastu. Po raz trzeci zawodnicy startowali z niezwykle urokliwie pól namiotowych położonych nad jeziorem Studzieniczne. Studzieniczna jest znana przede wszystkim z Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Obok kaplicy położonej na grobli znajduje się studnia, która według legendy zawiera „cudowną wodę, która leczy choroby”. To właśnie od tej studni pochodzi nazwa jeziora oraz miejscowości.

Na trasie wyścigu poprowadzonej w Puszczy Augustowskiej znalazły największe atrakcje turystyczne regionu. Zawodnicy jechali brzegiem słynnego Kanału Augustowskiego, obok Śluzy Swoboda, rezerwatu Stara Ruda, malowniczego i niezwykle interesującego pod względem przyrodniczym sucharu Czarnobrodzkiego. Finiszowe kilometry prowadziły wzdłuż jeziora Studzienicznego. Z wyścigu wielu zawodników najbardziej zapamiętało oszałamiający zapach konwalii na wielu odcinkach trasy.

Wyścigowa runda jest niezwykle urozmaicona i malownicza. Puszcza Augustowska nie oferuje dużych przewyższeń, jednak Jacek Siemiaszko z Team Augustów “wycisnął” z miejscowych ścieżek wszystko co najlepsze, w tym kilka podjazdów i ścianek. Na kilku odcinkach zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności techniczne, ale były też miejsca, w których można było się nieźle rozpędzić. Najtrudniejszy technicznie odcinek był na ostatnim kilometrze. Po podjeździe i ciekawym singletracku, następował stromy zjazd, na którym mniej doświadczeni zawodnicy sprowadzali rowery. Po nim następował kilkusetmetrowy finisz wzdłuż jeziora Studzienicznego.

Zwycięzcą głównego wyścigu na dystansie Maraton został Wiktor Gindorowicz (Milsport Team). Co ciekawe w poprzednich latach Wiktor czterokrotnie zajmował drugie miejsce. Drugi, ze stratą kilkunastu sekund, linię mety minął Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko). Trzecie miejsce zajął Adam Nojszewski (ROSTI MTB Team).

W Półmaratonie bezkonkurencyjny był Mikołaj Szeliga (Warszawski Klub Kolarski), który na mecie uzyskał blisko trzy minuty przewagi nad rywalami. Drugie miejsce zajął Dawid Bojarczak (AGR Podlasie), który po sprinterskim finiszu pokonał szesnastolatka z Prostek zaś na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Sebastiana Szumskiego (Zabłudów Team). Wśród kobiet na tym dystansie wygrała zawodniczka z Litwy Kornelija Kertenyte (RealBean.eu). Na kolejnych miejscach uplasowały się Magdalena Sokół (Milsport Team) i Barbara Torebko (M2 MTB Wasilków). 

W wyścigu FIT, w którym startuje przede wszystkim kategoria Młodzik (13-14 lat), dominowali zawodnicy drużyny MTB Ełk Prostki. Zwyciężyli Oliwia Brylińska (MTB Suwałki) i Mikołaj Pyżewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach). W wyścigu Mini dla dzieci 7-12 lat także wygrali Antonina Chłodowska (UKS Juvenia ISWIM Białystok) oraz Jan Ostaszewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach). Rozegrany został także wyścig Mikro dla przedszkolaków do lat 6.

Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Impreza uzyskała wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Nadleśnictwa Augustów. Głównymi sponsorami cyklu są: Sklepy Rowerowe Peleton, Garmin, producent rowerów Author, Dobre Sklepy Rowerowe, Fenwicks oraz Augustowianka. 

Kolejny wyścig z cyklu Maratony Kresowe odbędzie się już w najbliższą niedzielę 26 maja w Siemiatyczach. Więcej informacji i pełne wyniki na stronie Maratonów Kresowych: www.maratonykresowe.pl

Wyniki

Maraton (mężczyźni):

1. Wiktor Gindorowicz (MILSPORT TEAM) - 01:57:27

2. Krzysztof Kindrasz (Szprycha Giżycko) - 01:57:39

3. Adam Nojszewski (ROSTI MTB TEAM) - 02:00:07

Półmaraton (kobiety):

1. Kornelija Kertenyte (RealBean.eu) - 01:28:37

2. Magdalena Sokół (Milsport Team) - 01:35:19

3. Barbara Torebko (M2 MTB WASILKÓW) - 01:40:13

Półmaraton (mężczyźni):

1. Mikołaj Szeliga (Warszawski Klub Kolarski) - 01:17:08

2. Dawid Bojarczak (AGR Podlasie) - 01:19:57

3. Sebastian Szumski (MTB EŁK-PROSTKI) - 01:19:57

FIT (kobiety):

1. Oliwia Brylińska (MTB Suwałki) - 47:29

2. Anna Supińska (EŁK-PROSTKI) - 51:18

3. Urszula Lulkiewicz (3T Białystok) -  00:51:40

FIT (mężczyźni):

1. Mikołaj Pyżewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) - 46:04

2. Wiktor Urban (UKS Wygoda Białystok) - 46:04

3. Bartosz Maciorowski (MTB EŁK-PROSTKI ) - 46:10

Mini (dziewczynki):

1. Antonina Chłodowska (UKS Juvenia ISWIM Białystok) - 14:49

2. Marcelina Sawicka (UKS JUVENIA ISWIM Białystok) - 16:01

3. Małgorzata Dębska (MTB Suwałki) - 17:42

Mini (chłopcy):

1. Jan Ostaszewski (Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach) - 13:39

2. Antoni Sawicki (UKS JUVENIA ISWIM Białystok) - 13:59

3. Aleksander Bryliński (MTB Suwałki) - 14:01


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl