​LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Podwarszawska Góra Kalwaria znów została zdobyta na rowerach górskich! Ta miejscowość o wyjątkowym kolarskim klimacie w cyklu LOTTO Poland Bike Marathon znajduje się od samego początku, czyli od 16 lat. Frekwencja w zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa ponownie okazała się imponująca. W Górze Kalwarii wystartowało aż 650 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

- Góra Kalwaria to kolarska marka Poland Bike, która co roku przyciąga amatorów MTB - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Trasa prowadziła głównie przez Lasy Chojnowskie, gdzie zjazdy przeplatają się z podjazdami, a na koniec tradycyjnym wyzwaniem była wspinaczka po przedwojennym bruku. Bardzo cieszy wysoka frekwencja. To wyraźny dowód, że kolarze doceniają naszą pracę i poziom organizacji cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Dziękujemy!

Na dystansie MAX (55 km) zwyciężył Adam Andrzejczuk (Pego.CC.iFon), wyprzedzając Szymona Lachowicza (Warszawski Klub Kolarski) i Łukasza Góralewskiego (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet triumfowała Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Sylwią Zduniak (Mybike.pl) i Pauliną Santus (Pruszków).

Trasę MINI (33 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (KK Catena Wyszków), finiszując przed Krzysztofem Dąbrowskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci był Tomasz Zieliński (UKK Huragan Wołomin). W gronie kobiet wygrała Katarzyna Skura (MSR & Toyota Grupa Cygan), przed Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team) i Sylwią Tkaczyk (Bicykl Piaseczno).

W Górze Kalwarii odbył się jednocześnie pierwszy etap zaliczany do klasyfikacji generalnej DECATHLON. To seria pięciu wyścigów z kalendarza LOTTO Poland Bike Marathon 2024 na dystansach MINI i MAX, organizowana przy współpracy z marką Decathlon. Kolejne punkty do klasyfikacji DECATHLON będzie można zdobywać w Radzyminie, Markach, Otwocku i warszawskim Wawrze. Pierwszymi liderami zostali Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski), Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), Patryk Białek (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (MSR & Toyota Grupa Cygan).   

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych w Górze Kalwarii ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Zwyciężył Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Szymonem Mazurem (Warszawski Klub Kolarski), a w rywalizacji dziewcząt triumfowała Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team). Swoje wyścigi Mini Cross miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był Rosti MTB Team, przed Grupą ANG i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed KK Catena Wyszków i Vortune Equity Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Dudkowscy, przed Bralskimi i Klisiami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Strażą Pożarną w Górze Kalwarii oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Góry Kalwarii i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto i Gmina Góra Kalwaria oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci do rywalizacji 2 czerwca w Nowym Dworze Mazowieckim. Wcześniej, bo już w niedzielę 26 maja w Starachowicach odbędzie się kultowa dla kolarzy szosowych VIII Starachowicka Strzała 2024. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl