​Christian Arehart wykonuje pierwszego w historii poczwórnego backflipa na rowerze MTB

Backflip to akrobacja, której zaliczenie stanowi punkt honoru chyba dla każdego, kto lubuje się w jeździe grawitacyjnej. Podwójny backflip to już sztuczka zarezerwowana dla bardzo niewielu zawodników, choć bywając na tego typu imprezach możemy ją oglądać, albo jego próby stosunkowo często. Ale co powiecie na poczwórnego backflipa?

W 2015 roku po raz pierwszy w historii dokonał tego Jed Mildon na rowerze BMX, podczas imprezy Nitro Circuis. Z pewnością o tej imprezie słyszeliście. Jeśli wyobrażacie sobie totalne szaleństwo na wszystkim co jeździ, to to jest właśnie to. Na podobną udaną próbę trzeba było czekać 9 lat!

Na rowerze MTB do tej pory nie było udanych prób. Christian stał się pierwszą osobą, która tego dokonała podczas Mid America Outdoors. Jak widać niemożliwe jest możliwe.. Mam taką myśl, graniczącą z pewnością, że jeśli ktoś w Polsce tego dokona, to na pewno będzie miał na nazwisko Godziek. Może podczas nadchodzącego Sound of Gravity albo Roof Ride? Nie sądzę, ale myślę, że warto czekać na to, bo chłopaki są do tego zdolni.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl