​Kolarski weekend ŻTC BIKE RACE za nami

W weekend odbył się odpowiednio trzeci i czwarty etap ŻTC BIKE RACE. W sobotę kolarski peleton zawitał do Radzymina, dzień później rywalizacja przeniosła się do Mińska Mazowieckiego. W obu wyścigach wystartowało ponad czterystu zawodników.

W Radzyminie ŻTC BIKE RACE rozegrany został po raz pierwszy. Zawodnicy ścigali się na trasie o długości 67,5 kilometra w jednym peletonie, w którym razem pojechały wszystkie kategorie. Wśród pań triumfowała Sonia Cięciel z RoadRacing.pl przed Emilią Graban (ActiveJet) i Anitą Arciszewską. W najmłodszych kategoriach czyli odpowiednio M20 SUPER PRESTIGE najszybszy na przysłowiowej kresce był Piotr Gadomski, drugi był Mateusz Pomaski, a trzeci Jan Skrzypek, w kategorii M30 zwyciężył Wojciech Kwiatek przed Janem Skolimowskim i Rafałem Kalinowskim.

Dzień później zmagania w ŻTC BIKE RACE 2024 przeniosły się do Mińska Mazowieckiego, gdzie w ramach czwartego etapu odbył się XVI Memoriał Feliksa Rawskiego. Tam już w klasycznym systemie znanym dla całego cyklu ściągano się na rundzie o długości 26 kilometrów. Wśród pań ponownie dwa pierwsze miejsca podium zajęły Cięciel i Graban, na najniższym jego stopniu stanęła Weronika Ciesiółka. W M20 najlepszy był Szymon Potasznik z Głogowa, drugi był Piotr Gadomski z Gdańska (zwycięzca w Radzyminie), a trzeci Łukasz Jaromin z Olsztyna. W M30 triumfował z kolei Tomasz Krupiński przed Jakubem Szczerbińskim (Spica Solutions) oraz Rafałem Kalinowskim.

– Za nami intensywny weekend na Mazowszu, udane wyścigi w Radzyminie oraz Mińsku Mazowieckim, ale to już historia. My spoglądamy teraz w stronę Garwolina, gdzie już 19 maja odbędzie się 5 etap tegorocznych zmagań  – mówi dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE, Wojciech Pawelec.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl