​25-26 maja 2024. Zapraszamy na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się kultowa kolarska impreza! W niedzielę 26 maja w Starachowicach odbędzie się VIII Starachowicka Strzała 2024, wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, organizowanych przez Poland Bike, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Do Starachowic i Powiatu Starachowickiego przyjadą kolarze z całej Polski! 

Dzień wcześniej w Starachowicach można sprawdzić się w jeździe indywidualnej na czas. W sobotę 25 maja odbędzie się III Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego 2024. To będzie trzeci taki Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!

- Warto przyjechać do Starachowic w sobotę i oczywiście zostać na niedzielę - mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - W sobotę po południu widowiskowa czasówka, wydłużona w porównaniu z poprzednim rokiem (3 km – start o 17:00) z pamiątkowymi medalami i nagrodami finansowymi, a w niedzielę – „kolarska perełka”, czyli ósma już Starachowicka Strzała. To taki „belgijski klasyk” w Starachowicach na bardzo atrakcyjnej trasie z premiami górskimi i lotnymi. Tu najlepsi także sięgną po nagrody finansowe. Zapraszam na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!  

VIII Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: MINI-61 km i MAX-83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji. Starachowicka Strzała dedykowana jest dla amatorów, prawo startu mają też kolarze z licencjami. Tradycyjnie każdy otrzyma specjalnie zaprojektowaną, pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2024.

- Trasa wytyczona w Powiecie Starachowickim jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski - mówi Grzegorz Wajs. - Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane oraz naszpikowane zjazdami i podjazdami. Znów będzie Ściana Świślina do zdobycia. Zapraszam kolarzy do Starachowic i Powiatu Starachowickiego!

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 25 maja (sobota) w godz. 12.00-20.00 oraz 26 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 25 MAJA – jazda indywidualna na czas

16:00 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

16:45 - ustawianie zawodniczek i zawodników na starcie

16:55 - ceremonia otwarcia III Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

17:00 - start wyścigu (3 km, co 60 sekund) I-kobiety, II-mężczyźni

18:30 - ceremonia dekoracji III Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 26 MAJA – wyścigi ze startu wspólnego

9:30 - odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

10:15 - ustawianie na starcie: I sektor (MAX-83 km), II sektor (MINI-61 km)

10:20 - ceremonia otwarcia VIII Starachowickiej Strzały

10:40 - start honorowy - przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km) 

11:10 - start ostry - dystans MAX-83 km

11:20 - start ostry - dystans MINI-61 km

14:30 - ceremonia dekoracji III Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim

14:45 - ceremonia dekoracji VIII Starachowickiej Strzały

III Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2024 organizowany jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim i Urzędem Miasta Starachowice, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki i Prezydent Miasta Starachowice. Zapraszamy do Starachowic, tradycyjnie w ostatni weekend maja!

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl