​Seria Monster Energy Backyard Battle powraca w 2024 r

I to zapewniając więcej niefiltrowanego chaosu freeride’owego. Na mapie znajdzie się nie mniej niż pięć przystanków. Seria ponownie odwiedzi niektóre znane już tereny oraz dwa zupełnie nowe i niezbadane terytoria.

Seria ma na celu złożenie hołdu klasycznym podwórkowym jamom z początków freeride'u, w których wezmą udział zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i mniej znani zawodnicy. Zaproszeni zawodnicy z całego świata będą przejeżdżać przez podwórka gospodarzy na progresywne sesje w fajnej atmosferze, która pozwoli wynieść kreatywność i umiejętności na wyższy poziom. Brak presji związanej z formatami zawodów na najwyższym poziomie i przestrzeń na kreatywne innowacje, na które nie zawsze jest miejsce podczas zawodów, pozwolą rozwinąć lokalne sceny.   

„Backyard Battle polega wyłącznie na dobrej zabawie z przyjaciółmi, zachęcaniu się nawzajem do próbowania nowych rzeczy i zajmowaniu CAŁEGO czasu antenowego." – Daniel Ruso.   

„Moim celem jest czerpanie inspiracji z niektórych wydarzeń skateboardowych i snowboardowych, które widziałem, z bardziej zrelaksowanymi jam session i tym, że wszyscy karmią się nawzajem, a nie rywalizują ze sobą. Nie mogę się doczekać, aby zrobić to wszystko jeszcze raz.” – Paul Couderc   

Gospodarze i daty wydarzeń Monster Energy Backyard Battle 2024: 

  • Edycja Vero Sandlera i Sama Hodgsona – Walia, 3-7 czerwca 
  • Edycja Daniela i Eliasa Ruso – Austria, 25-28 czerwca 
  • Edycja Paula Couderca – Francja, 11-14 lipca 
  • Edycja Czarnej Mszy Lukasa Schafera – Niemcy, 20-24 sierpnia 
  • Edycja Adolfa Silvy – Hiszpania, 4-7 listopada   

Edycja Vero Sandlera i Sama Hodgsona rozpocznie się na początku czerwca w ich posiadłości w Walii, a wkrótce zaprezentowany zostanie zupełnie nowy tor, który był budowany przez ostatnie 6 miesięcy, z wieloma line’ami i ogromną listą uczestników. 

Obserwuj https://www.instagram.com/backyardbattle_mtb/, aby uzyskać ekskluzywne relacje, zaproszonych zawodników, treści zza kulis i aktualizacje wydarzeń.  

„To niesamowite, że wydarzenia zmierzają w tym kierunku. Jeśli jesteś freeriderem, nie budujesz własnych skoczni i nie zapraszasz znajomych, aby na nich pojeździli, czy w ogóle jesteś freeriderem?” - Sam Hodgson

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl