​Lazer przedstawia zupełnie nowy, lekki kask Z1 KinetiCore.

Ten kask jakiś czas temu zdobył nasz podziw z racji wielu zastosowanych technologii, wentylacji, masy i poczucia bezpieczeństwa, czemu dowód daliśmy na to, przyznając nagrodę na targach Kielce Bike-Expo. Teraz czas na jego nową odsłonę. Z masą 220g (rozmiar M CE) jest to najlżejszy na rynku kask z ochroną przed uderzeniami rotacyjnymi.

Z1 KinetiCore to idealny wybór dla osób szukających ultralekkiego kasku, który jednocześnie zapewnia doskonałą ochronę. Nowy model został zaprojektowany tak, by był lekki i zapewniał skuteczną wentylację. Ponadto spełnia on nie tylko wymogi najważniejszych norm bezpieczeństwa, lecz także zapewnia ochronę przed uderzeniami rotacyjnymi. 

Nasz punkt wyjścia stanowił ikoniczny kask Z1, używany m.in. przez Andre Greipela na Polach Elizejskich. Zachowaliśmy w nim wszystkie rozwiązania, które sprawdziły się w praktyce i ulepszyliśmy go, dokładając opatentowaną przez Lazer technologię ochronną KinetiCore. Rezultat to ważący zaledwie 220g (rozmiar M CE) kask ze zintegrowaną ochroną przeciwko uderzeniom rotacyjnym, który zdobył pięć gwiazdek w testach przeprowadzonych na uniwersytecie Virginia Tech. 

Strategicznie rozmieszczone otwory wentylacyjne, nachylone mostki oraz ruchomy pas czołowy zapewniają optymalną wentylację, bez pogorszenia właściwości aerodynamicznych. Kask jest kompatybilny z osłoną Aeroshell; zamyka ona otwory wentylacyjne, poprawiając aerodynamikę i zapewniając ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Nowy model jest także wyposażony w ulepszony system Lazer Advanced RollSys. Jest to pokrętło na górze kasku, które umożliwia regulację kasku na całym obwodzie głowy, zapewniając wygodne i pewne dopasowanie i eliminując punkty ucisku. Ponieważ system Lazer Advanced RollSys jest umieszczony na górze, kask zapewnia dość miejsca na długie włosy, związane w kucyk lub kok. 

Inne zalety kasku Z1 KinetiCore to m.in. lekkie przeszywane paski wykonane z antybakteryjnego materiału z recyklingu, zaprojektowane tak, by gwarantować maksymalny komfort użytkowania. Wyeliminowanie plastikowych rozdzielaczy pasków oraz zastosowanie materiału z recyklingu to małe kroki prowadzące Lazerku bardziej zrównoważonej przyszłości.Specjalny uchwyt w kasku Z1 KinetiCore zapewnia ochronę nieużywanym okularom. Możesz łatwo poprawić swoją widoczność, mocując uniwersalną lampkę Lazer LED z tyłu kasku. 

Nowy, agresywny design kasku Z1 KinetiCore oraz wysmakowana paleta kolorów przykuwają uwagę oraz pomagają Ci przekraczać swoje ograniczenia. 

Technologia Lazer KinetiCore 

Stanowiąca przełom w projektowaniu nowoczesnych kasków technologia KinetiCore opracowana przez Lazer jest wynikiem dziesięciu lat badań. Ten zintegrowany z kaskiem system chroni głowę przed uderzeniami rotacyjnymi dzięki unikalnym kontrolowanym strefom zgniotu wbudowanym w wewnętrzną strukturę kasku. Zapewnia on zaawansowaną, wielokierunkową ochronę, zwiększając poczucie bezpieczeństwa i pewności podczas jazdy. Ponadto technologia KinetiCore umożliwia zmniejszenie ilości materiału używanego do produkcji, co przekłada się na lepszą wentylację, lżejszą konstrukcję oraz niższe zużycie tworzyw sztucznych. 

Testy kasków uniwersytetu Virginia Tech 

Wszystkie dostępne na rynku kaski muszą posiadać certyfikat potwierdzający spełnianie minimalnych wymogów w zakresie bezpieczeństwa. Jednak kaski projektowane są w różny sposób; dwa kaski, które spełniają oficjalne standardy certyfikacji, mogą zapewniać różny poziom ochrony przed uderzeniami. Laboratorium Virginia Tech Helmet Lab jest w 100% niezależne od wpływów i finansowania producentów kasków. Dzięki temu może prezentować obiektywne oceny (od jednej do pięciu gwiazdek), umożliwiając konsumentom podejmowanie świadomych decyzji co do zakupu. Mówiąc krótko, oceny przyznane kaskom wskazują, które z nich najlepiej minimalizują ryzyko wystąpienia wstrząśnienia mózgu. Im więcej gwiazdek, tym lepsza ochrona - najlepsze dostępne na rynku kaski otrzymały pięć gwiazdek. 

O marce Lazer 

Założona w 1919 roku firma Lazer jest wiodącym w branży graczem w dziedzinie innowacji, projektowania, bezpieczeństwa oraz technologii związanych z kaskami. Sto lat tradycji, doświadczenia i pasji pozwala nam tworzyć jedne z najnowocześniejszych, najlżejszych, najbardziej stylowych i najlepiej wentylowanych kasków dostępnych na rynku. 

Jako firma bezustannie staramy się przecierać nowe szlaki oraz burzyć standardowe sposoby myślenia. Wszystkie nasze produkty są opracowywane w Belgii i są dostępne dla wszystkich rowerzystów, zgodnie z zasadą uniwersalności. Nigdy jednak nie zapomnieliśmy o naszych korzeniach – nadal testujemy nasze produkty na brukowanych wiejskich drogach i wciąż wznosimy się na coraz to wyższe poziomy innowacyjności, tworząc i ulepszając produkty, których sami chcielibyśmy używać.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl