​Grupa Uvex zamyka produkcję kasków rowerowych w Niemczech

Producent sprzętu rowerowego i sportowego Uvex Group ogłosił zamknięcie jednej ze swoich europejskich lokalizacji produkcyjnych w ramach strategicznej reorientacji. Firma zamknie swoją niezależną spółkę córkę produkującą kaski, znaną jako BSA, do końca 2024 roku. Zamknięcie dotknie około 190 miejsc pracy.

Ogłoszenie Grupy Uvex z 7 grudnia nastąpiło tuż po decyzji Pierer Mobility o przeniesieniu części produkcji dwukołowych pojazdów silnikowych do Indii i Chin "z powodu niekorzystnych warunków gospodarczych w Europie". W nadchodzącym roku ofiarą tego posunięcia padnie do 300 miejsc pracy w ojczystej Austrii Pierera. Powód tej decyzji podany przez obie firmy jest prawie podobny.

Rosnące koszty produkcji

B-S-A Gesellschaft für Kunststoffverarbeitung und -handel GmbH, w skrócie BSA, produkuje kaski rowerowe, jeździeckie i do sportów zimowych dla Grupy Uvex od około 30 lat. Według grupy z siedzibą w Fürth, powodem zamknięcia są "gwałtownie rosnące koszty produkcji w Obernzell z powodu gwałtownego wzrostu płac i kosztów energii. Ponadto wysokie koszty materiałów i utrzymująca się niechęć konsumentów do zakupów również wpływają na wynik".

Grupa Uvex Sports, odpowiedzialna za marki Uvex Sports i Alpina, wkrótce "będzie pozyskiwać i kontynuować sprzedaż swoich produktów wcześniej wytwarzanych przez BSA od wykwalifikowanych zewnętrznych dostawców na rynku globalnym.

Zamknięcie BSA nie ma wpływu na zakład produkcyjny w Lederdorn

Zamknięcie zakładu produkcyjnego Grupy Uvex w Obernzell nie ma wpływu na zakład produkcyjny w Lederdorn w Niemczech. Według Grupy pozostanie on ważną lokalizacją firmy. Oprócz Uvex Sports Group zaopatruje również Uvex Safety Group, marki Filtral i Primetta z Filtral Group oraz internetową działalność D2C firmy Uvex.

"Chociaż sytuacja w sektorze sportowym i rekreacyjnym jest obecnie trudna, wierzymy w pozytywną przyszłość sektora sportowego z naszymi markami Uvex, Alpina i Hiplok", komentuje partner zarządzający Uvex Group Michael Winter. "Wprowadziliśmy zmiany w strukturze organizacyjnej, a jednocześnie zakładamy, że popyt na naszych rynkach wzrośnie od drugiej połowy 2024 roku".

Wszystkie miejsca pracy w BSA zagrożone przez zamknięcie

Zamknięcie BSA będzie miało wpływ na około 190 miejsc pracy. Firma zamierza przeprowadzić planowane zwolnienia w sposób odpowiedzialny społecznie, oferując wszystkim pracownikom sprawiedliwe rozwiązania w ramach kompleksowego planu socjalnego.

Zamknięcie nie będzie miało wpływu na asortyment produktów. Obietnica jakości "Made in Uvex" będzie nadal obowiązywać. Wewnętrzny zespół będzie opracowywał, projektował, monitorował proces produkcji i dystrybuował wszystkie przyszłe produkty.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl