Ekoi i Pininfarina prezentują kask Aerodinamica

Ekoï z dumą prezentuje pierwszy kask zaprojektowany przez legendarne włoskie studio designerskie - Pininfarinę. Wydajność i bezpieczeństwo to priorytety projektantów Ekoï i Pininfarina. Debiut kasku Ekoi Aerodinamica odbył się 1 lipca 2023 r., w dniu otwarcia Tour de France 2023. Kask jest używany przez zawodników 4 drużyn zawodowych: Israel-Premier Tech, Lotto-Dstny, Arkéa-Samsic i Cofidis biorących udział w trwającym aktualnie Tour de France.

Aerodinamica: nazwa jako hołd

Marka Ekoï z dumą prezentuje swój nowy kask Aerodinamica w dniu otwarcia Tour de France. Aerodinamica to coś więcej niż tylko nazwa, odzwierciedla istotę projektu i stanowi ukłon w stronę historii projektantów słynnej firmy Pininfarina. W 1936 roku Giovanni Battista "Pinin" Farina zaprojektował jeden ze swoich pierwszych samochodów: Lancię Aprilia Aerodinamica. 87 lat później, w związku z nawiązaniem wyjątkowej współpracy z Ekoï włoskie studio projektowe Pininfarina po raz pierwszy zaprojektowało kask rowerowy.

Kiedy design spotyka się z aerodynamiką: Aerodinamica - kask, który nie uznaje kompromisów między elegancją a wydajnością! To misja powierzona inżynierom Ekoï i projektantom Pininfarina. We Fréjus, we Francji podobnie jak w Cambiano, we Włoszech potrzeba było kilku miesięcy prac badawczo - rozwojowych, aby osiągnąć pożądany rezultat: kask Ekoï Aerodinamica zaprojektowany przez Pininfarina.

Od kształtu kasku z wyraźnymi krzywiznami, szczegółowo badanymi w legendarnym tunelu aerodynamicznym Pininfarina, po wybór wyścigowych kolorów, przez włączenie najnowszych innowacji w zakresie bezpieczeństwa - żaden szczegół nie został pozostawiony przypadkowi. Tak powstało dzieło sztuki, które spotyka się połowie drogi między nauką a sportem.

Technologia Koroyd ®: innowacja w służbie bezpieczeństwa

Bez absolutnego zaufania do swojego sprzętu żaden kolarz nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału. Kask Ekoï Aerodinamica został zaprojektowany tak, aby umożliwić najszybszym i najbardziej wybuchowym kolarzom zdobycie cennych watów w decydujących momentach. Sprinty to w istocie szczególnie wrażliwe momenty, w których najmniejszy błąd nie wchodzi w rachubę.

Kask Ekoï Aerodinamica posiada 4 wkładki wykonane w technologii Koroyd®. Mają one struktuę plastra miodu i posiadają długie, cienkie rurki zgrzewane ze sobą na gorąco, z których 95% stanowi powietrze. Ściany rurek, które są jednymi z najcieńszych na świecie, równomiernie zgniatają się w przypadku uderzenia, pochłaniając energię uderzenia z przodu i po bokach kasku. Ta wyjątkowa właściwość zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia czaszki, dająć jednocześnie użytkownikowi, dzięki cyrkulacji powietrza w rurkach prawdziwe uczucie świeżości i lekkości.

Ekoï jest jedyną marką wyposażającą zespoły UCI World i Pro Tour w innowacyjną technologię Koroyd ®, która gwarantuje bezpieczeństwo kolarzy.

Kask wyczekiwany przez kolarzy peletonu

Odpowiadając na szereg potrzeb kolarzy: komfort, design, lekkość, aerodynamikę i bezpieczeństwo, kask Ekoï Aerodinamica szybko przyciągnął uwagę profesjonalnych zawodników, którzy przetestowali kask w fazie projektu i rozwoju. Giacomo Nizzolo i Caleb Ewan skorzystali już z jego zalet w sprintach, wygrywając odpowiednio Tro Bro Léon i Van Merksteijn Fences Classic. Podczas Tour de France 2023 kask Ekoï Aerodinamica będzie jednym z najbardziej widocznych kasków, ponieważ używali go będą zawodnicy 4 drużyn w peletonie: Israel-Premier Tech, Lotto-Dstny, Arkéa-Samsic i Cofidis.

Charakterystyka techniczna kasku Ekoï Aerodynamica

Zalety produktu:

Wysoka ochrona dzięki technologii technologii Koroyd® (+48% pochłaniania energii w porównaniu do standardowym EPS)

Pierwszy na świecie kask rowerowy zaprojektowany przez Pininfarinę

Opracowany w tunelu aerodynamicznym w celu zminimalizowania współczynnika oporu powietrza (CX)

Modułowość: kask zamknięty 100% aerodynamiki / kask otwarty 100% komfortu i wentylacji.

Cechy:

Klamra magnetyczna Fidlock ®: intuicyjne otwieranie i zamykanie paska podbródkowego jedną ręką

Pokrętło ATOP®: mikrometryczna regulacja podparcia potylicznego

Regulowane paski z bocznymi klamrami do regulacji w kształcie litery V pod uszami

Zabezpieczenia Koroyd ®: 2 wkładki boczne i 2 wkładki przednie

Certyfikaty CE / CPSC / AS NZ / UKCA

Kask wkrótce dostępny w dwóch kolorach: biało-czerwonym i czarnym

Cena: 1100,00 zł


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • ​Czas na ŻTC BIKE RACE w Serocku

    Przed nami dziewiąty etap ŻTC BIKE RACE, 28 lipca do Serocka zjadą się najlepsi kolarze amatorzy, którzy rywalizować będą w dwóch prestiżowych...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl