​Oakley Prizm - widzieć więcej... dużo więcej

Ten artykuł miał mieć zupełnie inny tytuł, ale jego kwintesencję zostawiłem na koniec. Czytajcie od początku, by zrozumieć o co chodziło...

Technologia Oakley Prizm to prawdziwa rewolucja w świecie okularów sportowych. Dzięki niej możemy doświadczyć świata w zupełnie nowy sposób, widząc więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale co dokładnie kryje się za tą innowacją? Jakie korzyści przynosi użytkownikom? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o technologii Oakley Prizm.

Początki

Technologia soczewek Prizm™ jest rozwijana od początku lat 2000. Zespół Oakley po raz pierwszy rozpoczął pracę nad tą technologią, gdy dostrzegł szansę opracowania soczewek, które mogłyby pomóc użytkownikom lepiej widzieć szczegóły. Na rynku pojawiło się kilka innych rodzajów soczewek, które ocierały się o tę technologię, ale jak przystało na Oakley, ambicją zespołu tej firmy było wprowadzanie innowacji i pójście o krok dalej, aby nie tylko umożliwić ludziom lepsze widzenie szczegółów, lecz także poprawić jakość barw i kontrastu przy korzystaniu z tych soczewek w celu optymalizacji widzenia w różnych warunkach otoczenia. Technologia narodziła się ze zrozumienia właściwości ludzkiego oka i tego, w jaki sposób mózg współdziała z okiem, aby możliwe było postrzeganie kolorów.

Dlaczego Oakley Prizm jest tak wyjątkowy?

Oakley Prizm to nie tylko kolejna wersja "szkieł" okularów sportowych. To technologia, która zwiększa kontrast i poprawia widoczność w różnych warunkach oświetleniowych. Dzięki specjalnym soczewkom, które filtrują światło w optymalny sposób, możemy dostrzec detale, które wcześniej były niewidoczne dla naszego oka.

Każdy model okularów z technologią Prizm został zaprojektowany z myślą o konkretnym sporcie lub aktywności. Dzięki temu możemy wybrać okulary idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Soczewki Prizm zawierają specjalnie zaprojektowane warstwy, które selektywnie kontrolują przepuszczalność światła. Dzięki temu podkreślają one lub wzmacniają kolory istotne dla danej aktywności lub środowiska, jednocześnie eliminując lub redukując niechciane barwy.

Przykłady zastosowań technologii Oakley Prizm:

  • Prizm Road: Soczewki te są zoptymalizowane do jazdy na rowerze, poprawiając widoczność detali na drodze oraz podkreślając linie odbicia światła, co pomaga zobaczyć nierówności terenu czy przeszkody. 
  • Prizm Snow: Soczewki te są stworzone z myślą o sportach zimowych. Wzmacniają kontrast na stoku, co ułatwia zauważenie nierówności w terenie, zmiany oświetlenia i innych istotnych detali. 
  • Prizm Golf: Zoptymalizowane dla golfistów, soczewki te pomagają w odróżnianiu różnych odcieni zieleni na polu golfowym, ułatwiając ocenę odległości i topografii. 
  • Prizm Trail: Dedykowane są nie tylko  biegaczom, ale i kolarzom górskim. Sprawdzają się w zmiennych warunkach oświetlenia.

Porównanie Prizm Snow i Prizm Road - przed i po założeniu okularów

Nie tylko sportowcy docenią zalety technologii Prizm. Dzięki nim każdy z nas może cieszyć się lepszym widzeniem w codziennych sytuacjach. Czy to podczas jazdy samochodem, spaceru w parku czy wypadu na zakupy - Oakley Prizm zawsze będzie z Tobą.

Jak działa technologia Oakley Prizm?

Technologia Prizm opiera się na specjalnych soczewkach, które filtrują światło w taki sposób, aby zwiększyć kontrast i poprawić widoczność. Dzięki temu możemy dostrzec detale, które wcześniej były niewidoczne dla naszego oka. Soczewki te zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do różnych warunków oświetleniowych, od słonecznych aż po pochmurne dni.

Kolejnym atutem technologii Prizm jest jej zdolność do redukcji odblasków. Dzięki temu nawet w najbardziej oślepiającym słońcu możemy cieszyć się komfortowym widzeniem. Co więcej, soczewki Prizm są dostępne w wersji polaryzacyjnej, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które spędzają dużo czasu na wodzie lub śniegu.

Jak technicznie wykonana jest soczewka (materiał, skład) - Czy jest jakaś tajna receptura?

Proces produkcyjny każdej soczewki Prizm jest taki sam jak dla pozostałych soczewek, innych niż Prizm. (Duża) różnica polega na badaniach (laboratoryjnych i terenowych), mających na celu opracowanie receptur barwników, które skutkują unikalnym profilem każdej soczewki Prizm. Każda soczewka Prizm została zaprojektowana precyzyjnie dla konkretnych przypadków użytkowania i warunków otoczenia, drogą filtrowania różnych długości fal światła, w celu zapewnienia użytkownikowi optymalnych wrażeń wzrokowych.

Dlaczego warto wybrać Oakley Prizm?

Wybierając okulary Oakley Prizm, inwestujesz w technologię, która została stworzona z myślą o Twoim komforcie i bezpieczeństwie. Dzięki nim możesz cieszyć się lepszym widzeniem w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy jesteś na rowerze, stoku narciarskim czy w górach.

Co więcej, Oakley Prizm to nie tylko technologia, ale też styl. Dzięki szerokiej gamie modeli i wzorów oprawek każdy znajdzie coś dla siebie. Czy wolisz klasyczne czarne czy może bardziej ekstrawaganckie wzory? W ofercie Oakley znajdziesz okulary, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Najlepiej działanie soczewek podsumowuje sam Oakley pisząc: 

Dziesięciolecia badań nad stworzeniem najbardziej odlotowych soczewek na rynku doprowadziły do powstania technologii Oakley® Prizm™. Zrozumienie działania mózgu i oka pozwoliło nam dostroić widzenie i zoptymalizować kontrast w różnych warunkach oświetleniowych i pogodowych, tak aby WTF!* było naturalną reakcją każdego na oglądanie świata przez Prizm™. Chcieliśmy nazwać je soczewkami WTF*, ale prawo zmusiło nas do wybrania nazwy Prizm™.

Właścicielem marki Oakley jest Essilor Luxottica, globalny lider w branży optycznej. Produkty Oakley dostępne są zarówno w najlepszych salonach optycznych jak i sklepach sportowych.

* PS. Chyba każdy wie, co się kryje pod tym skrótem :)


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl