Uvex Sportstyle 803 race CV V sprawdzone

Ta sytuacja się nie wydarzyła i powstała jedynie w mojej wyobraźni (choć kto wie, wszystko jest możliwe).

Księgowy zatrudniony w Uvex'ie pojechał na długo wyczekiwany urlop. Wykorzystując tą okazję projektanci okularów postanowili zrobić zebranie i wymyśleć najbardziej wypasiony produkt w historii firmy.
Najstarszy z nich zabrał głos:
- Słuchajcie, wiecie jaka okazja jest przyczyną naszego spotkania. Nie czekajmy więc i uzgodnijmy szczegóły. Na początek oprawki - co proponujecie?
Siedzący naprzeciwko niego spec od oprawek o długoletnim doświadczeniu mówi:
- Myślę, że nie ma co za bardzo kombinować, nasze oprawki Sportstyle 803 są lubiane i nadają się i na rower i do chodzenia i w ogóle do wszystkiego. Do tego mają regulowane noski i nauszniki. Są nowoczesne i mają rozpoznawalny design. Nie wymyślajmy więc Bóg wie czego, bo to tylko ograniczy zakres stosowania, tylko zaufajmy sprawdzonym rozwiązaniom.
Pozostali na sali, przytaknęli na zgodę.
Odzywa się spec od optyki:
- W takim razie w szkła włóżmy wszystko co mamy najlepsze: Variomatic, Colorvision, Supravision, do tego powłokę Litemirror i pełną ochronę UV. Tak się składa że są prawie wszyscy na sali. Zgadzacie się?
Znowu pełna zgoda.
Nagle odzywa się jeden ze specjalistów.
- A gdzie ten nowy od polaryzacji?
Ktoś mu odpowiada:
- Siedzi na kwarantannie. Podobno ma Covida.
Prowadzący zebranie przerywa mu i mówi:
- Kichać go, zrobimy to sami. I tak będzie na wypasie. Do roboty, bo księgowy wraca za 2 tygodnie...

Tak to mogło wyglądać… choć pewnie było zupełnie inaczej...

Sportstyle 803 to jedne z moich ulubionych okularów. Miałem wcześniej już ich kilka wersji. Używałem ich praktycznie wszędzie. Niestety ciążące na mnie fatum sprawiało, że zawsze je gubiłem podczas robienia zdjęć na wyścigach. Nie żeby mi jakoś spadały podczas jazdy na motorze czy jakoś tak w ogóle. Zazwyczaj przewieszałem je sobie przez koszulkę i jak nadjeżdżali zawodnicy to musiałem widocznie zahaczać paskiem przy zmianie aparatów i tak się porobiło. Raz nawet się zorientowałem, że je zgubiłem. Wróciłem na miejsce, ale tam gdzie robiłem fotki, była trawa na 1,5 m i nie było szans ich znaleźć.

Tym bardziej ucieszyłem się jak dostałem ich najbardziej wypasioną wersję do testu. Na początek kilka słów o tym, co siedzi w środku. 

TECHNOLOGIE

COLORVISION 

Tak opisuje to Uvex: Możesz zobaczyć więcej dzięki innowacyjnej technologii uvex colorvision: soczewki ze zintegrowanym filtrem koloru i kontrastu zapewniają niezapomniany widok. Dla zoptymalizowanego widzenia, świetnego kontrastu i żywych kolorów. Technologia uvex colorvision jest idealna dla wymagań wizualnych i warunków oświetleniowych w każdym środowisku. Niezależnie od tego, gdzie jesteś. Niezależnie od tego, co robisz. Trzy innowacyjne filtry kolorów zapewniają wyjątkowy kontrast i doskonałą widoczność - na każdym szlaku, w mieście lub gdziekolwiek się znajdujesz.

Miejski filtr kolorów pozwala szybciej dostrzegać światła drogowe i światła hamowania, a tym samym poprawia czas reakcji. Lepsza widoczność, szybsza reakcja, bezpieczniejsza jazda.

Filtr Outdoor to wyższy kontrast, więcej szczegółów: lepsza percepcja głębi dzięki zoptymalizowanemu kontrastowi ułatwia dostrzeżenie dziur, gruzu i niebezpiecznego nierównego terenu.

Dzienny filtr kolorów przekształca Twój codzienny dzień w zupełnie nowe doświadczenie. Naturalne kolory są wyraźniej widoczne i promieniują nowym blaskiem. Wygodne, stylowe, wyjątkowo modne.

Ze swojej strony opiszę to tak. Jak masz wyraźnie słabszy dzień, to włóż okulary i wszystko nabierze barw. Zdecydowanie technologia dla ludzi potrzebujących więcej optymizmu w życiu. Wszystko wygląda wyraźniej, cieplej, bardziej kolorowo, kontrastowo i soczyście.

LITEMIRROR 

Lustrzane soczewki wyglądają modnie - podczas ciężkiej pracy. Zapewniają dodatkową ochronę przed promieniem podczerwonym, odbija go oraz utrzymuje z dala od oczu. Ze swojej strony dodam:
- Panowie, zbliża się lato i wiecie co za tym idzie. Jeśli nie chcecie się narazić na podbicie oka, kierując wzrok w wiadomą stronę, to jest to jakiś sposób.

SUPRAVISION ® 

Powłoka przeciwmgielna dla optymalnego widzenia podczas każdej pogody. Unikalna powłoka przeciwmgielna uvex supravision® zapewnia najlepszą widoczność bez mgły. W warunkach testowych uzyskuje łącznie 60 sekund ochrony przeciwmgielnej - dwukrotnie dłużej niż wymagają tego normy. Powłoka uvex supravision® jest nakładana na wewnętrzną szybę gogli i zapobiega parowaniu nawet podczas dużych zmian temperatury. Dla większego bezpieczeństwa i jasnej wizji. Tu żadnego komentarza nie potrzeba.

UV PROTECTION 

Filtry absorbujące promieniowanie UV wbudowane bezpośrednio w surowiec chronią siatkówkę w 100% przed szkodliwym promieniowaniem UV o długości do 400 nm.

Wszystkie soczewki zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Jest to również podstawą nazwy naszej firmy.

uv-ex = z wyłączeniem promieniowania ultrafioletowego

VARIOMATIC 

Fotochromowa technologia dopasowuje odcień szkła, przyciemniając się przy słonecznej pogodzie, a rozjaśniając przy słabej widoczności. Szyby Variomatic regulują przenikanie światła na poziomie S1 do S3.

Jak widzicie niby mała rzecz a naszpikowana technologiami.

KOMFORT

Żeby nie było, że tylko piszę o moich odczuciach, które mogą być subiektywne posłużę się przykładem. Byłem ostatnio świadkiem, gdy pewna Pani po zakupie dość drogiego roweru, chciała dokupić sobie resztę potrzebnych rzeczy. Dokupiła kask, chyba też rękawiczki i dość długo stała przy gablocie z okularami. Słucham... w tych źle wyglądam, te są za małe, te niewygodne, te ciężkie. Narzekania było tyle, że aż mnie zaciekawiło co Ona przymierza. Stanąłem obok i próbowałem pomóc. Cały czas coś nie pasowało, a to w nos uwiera, to mówię proszę zmienić pozycję nosków, to też nie pomagało. Cały czas coś uwierało i było niewygodne. W końcu zdjąłem swoje Uvexy i mówię - niech Pani te przymierzy. Wzięła, założyła, popatrzyła na mnie i pyta - gdzie to można kupić? Tyle w temacie. 

Okulary są bardzo wygodne i lekkie, ważą jedynie 27 gramów. To nie jest dużo. Praktycznie się ich nie wyczuwa. Jeśli dobrze wyregulujemy sobie nosek i nauszniki to zapomnimy że je mamy na oczach. Jedynie co to otaczający nas świat będzie bardziej kolorowy i to będzie dowód na to że mamy je założone. Używam je praktycznie ciągle. Do momentu kiedy ich znowu nie zgubię...

PODSUMOWANIE

Zbliża się sezon wyścigowy. Jeśli stajecie przed wyborem co kupić, zastanówcie się nad nimi. Będą Wam służyć zarówno przed, w trakcie, jak i po wyścigu. Nadają się również do prowadzenia samochodu. Są wygodne, lekkie, a dzięki powłoce Litemirror możecie patrzeć gdzie chcecie. Do tego świetna optyka, z której UVEX jest znany, naszpikowana fajnymi technologiami i niewygórowana, jak na takie okulary cena. Okulary oficjalnie kosztują 629,99 PLN, ale da się je kupić taniej. Model ten przechodzi też na kolekcję 2022, więc nic nie ubędzie ze stylówy. Ze swojej strony polecam.

MOJE ZGUBIONE OKULARY: 

3x Rudy Project Rydon (w tym 2 pary z soczewkami NXT) 

1x Rudy Project z kolekcji Adama Małysza 

2x Uvex Sportstyle 803

Uczciwemu znalazcy stawiam browara, albo kilka...

Dziękuję firmie Larix - dystrybutora marki Uvex w Polsce, za dostarczenie okularów do testu. Mam nadzieję, że już ich nie zgubię, ale jakby co to mogę na Was liczyć?
P.S. Ostatnio na motorze ubieram gogle. Ich nie gubię, bo są na pasku. Mielibyście coś dla mnie?


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl