POC wprowadza na rynek najlżejsze okulary przeciwsłoneczne w swojej historii

Nowe okulary przeciwsłoneczne POC Elicit Clarity zostały stworzone z myślą o najwyższym poziomie wydajności przy najniższej wadze. Przy niesamowicie niskiej wadze 23g, POC zaprezentował najlżejsze okulary jakie kiedykolwiek wyprodukował. Elicit posiadają unikalną konstrukcję „kratownicy” wzdłuż zauszników, pozwalającej na idealne zrównoważenie sztywności i wagi. Stworzona z materiałów pochodzenia biologicznego, konstrukcja pozwala zausznikom zachować sztywność bliżej szkieł, jednocześnie pozwalając na większą elastyczność wokół głowy i uszu, zapewniając większy komfort i bezpieczeństwo.

Waga jest jednak tylko jednym z aspektów unikalności Elicit. Szkła oferują one wysoki poziom ochrony wzroku i twarzy, a wszystkie materiały zostały poddane rygorystycznym testom, również z kolarzem zawodowym jeźdźcem Mitchem Dockerem.

Szef produktu w POC, Oscar Huss powiedział -.

"Wiemy, że gramy mają znaczenie, więc postawiliśmy sobie za cel stworzenie najlżejszych okularów, jakie tylko mogliśmy, zrównoważonych z dużą nowoczesną soczewką dla lepszego pokrycia, widoczności i ochrony. Najprostszym sposobem na zmniejszenie wagi byłoby zmniejszenie soczewki, ale to nie spełnia oczekiwań nowoczesnych okularów, zwłaszcza w zakresie ochrony i widoczności. Dla naszych programistów i projektantów, Elicit wymagał wiele niekonwencjonalnego myślenia i innowacji, a my jesteśmy niesamowicie dumni z rezultatu."

Wyposażono je w specjalnie zaprojektowane zawiasy zatrzaskowe i wymiana soczewek jest niewiarygodnie łatwa i szybka, pozwalając zawodnikom na zmianę soczewek w ciągu kilku sekund. Bezramkowa konstrukcja stwarza również wyjątkowe wrażenie otwartości, zapewniając jednocześnie wszystkie korzyści wynikające z lepszego pokrycia.

Okulary Elicit są lekkie, ale zostały zaprojektowane z myślą o wytrzymałości i użytkowaniu w każdych warunkach. Zawodnik EF Education - NIPPO, Mitch Docker, był kluczowym uczestnikiem procesu rozwoju i ścigał się w nowych okularach na najwyższym poziomie i w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Komentując okulary, zawodnik EF Education - NIPPO, Mitch Docker, powiedział:

"Okulary Elicit są wyjątkowe, a ich waga jest nadzwyczajna! Lekkość sprawia, że prawie ich nie zauważam i są pięknie wyważone. Jestem fanem większych soczewek i jeździłem w Elicitach w prawie każdych warunkach pogodowych, włączając w to mój ostatni wyścig, Paryż-Roubaix, który był bardzo brudny, ale one poradziły sobie z tym wszystkim. Uważam też, że wyglądają niesamowicie i fajnie było tak blisko współpracować z POC nad ich rozwojem, zwłaszcza testować je podczas mojej przejażdżki 'Length of Sweden' tego lata."

Aby zilustrować podejście niskiej wagi, w połączeniu z najlżejszym kaskiem POC, Ventral Lite, łączna waga wyniosłaby zaledwie 200g . Oczywiście dla tych, którzy skupiają się na wadze i wydajności, jest to znaczący zysk.

Elicit Clarity – szczegóły:

 • Wyjątkowo lekkie - 23g, bezramkowa konstrukcja i kratownicowa struktura na zausznikach utrzymuje niską wagę.
 • Bio-grilamidowe korpusy boczne - lekkie, mocne, wytrzymałe i wykonane w większości z odnawialnych źródeł.
 • Zawiasy zatrzaskowe - Zawiasy zatrzaskowe pozwalają na bardzo szybką i łatwą wymianę soczewek. Zawiasy pozwalają również na oderwanie się zauszników od soczewek podczas upadku, minimalizując uszkodzenia.
 • Wymienne noski - W zestawie znajdują się dwa rozmiary nosków, aby każdy użytkownik mógł znaleźć wygodne dopasowanie.
 • Soczewki Clarity - Soczewki z technologią Clarity zapewniają ostrzejsze widzenie.
 • Zakrzywiona soczewka - ciągła, zakrzywiona soczewka z fazami na krawędziach zapewnia wyjątkowe pokrycie i utrzymuje niską wagę.
 • UV400 - pełna ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB.
 • Ri-Pel™ - chroni przed brudem, wodą, potem, solą, olejem i kurzem, a także ułatwia utrzymanie soczewek w czystości.
 • Anti-scratch treatment - Utrzymuje soczewki wolne od skaz, które wpływają na widzenie.
 • W zestawie z zapasową przezroczystą soczewką - wymiana soczewki, dla lepszej widoczności w każdych warunkach
 • W komplecie twarde etui i miękki pokrowiec.

Dostępność:

Wiosna 2022 i będą dostępne w różnych kolorach oprawek (Hydrogen White, Uranium Black, Fluorescent Orange, Actinium Pink, Sapphire Purple i Lemon Calcite) i soczewek (Gold, Silver, Define i clear) i będą używane przez wielu kolarzy, w tym wielu z EF education - NIPPO i Drops - Le Col.

Cena €239


o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl