​Uvex Sportstyle 228 - idzie nowe

To kolejne okulary UVEX jakie wpadły do nas do testu. Wcześniej używaliśmy wielu modeli serii 8XX z różnymi technologiami. To jest absolutna klasyka w wykonaniu tej niemieckiej firmy, a ja aktualnie noszę już trzecią ich parę. Są to okulary uniwersalne - świetnie nadają się na rower, ale równie dobrze sobie radzą w normalnym użytkowaniu, niekoniecznie rowerowym. Z perspektywy czasu UVEX nie podążał za aktualnymi trendami zapoczątkowanymi przez Oakleya - na duże okulary sportowe. Zresztą patrząc no modele Oakleya sprzed kilku lat, można powiedzieć że wtedy były one nieduże przy tych modelach oferowanych obecnie.

W Uvexie dużo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat w kwestii designu. Jeśli firma dalej trzyma się wcześniej opracowanych modeli, co nie jest takie złe jeśli dalej wyglądają dobrze, to jeśli chodzi o wzornictwo dzieje się coraz więcej, a produkty nadążają za obecnymi trendami. Być może Uvex zatrudnił nowych projektantów, którzy wnieśli świeżą krew w ekipę projektową? Tego nie wiem. Wiem natomiast że w zeszłorocznej kolekcji pojawiło się kilka naprawdę nowocześnie zaprojektowanych konstrukcji, a w tym jest ich jeszcze więcej.

Uvex sportstyle 228

Łączą wygodę, niską wagę i wpisują się w najnowsze trendy. Idealnie sprawdzą się na szosie, MTB, ale i do biegania i wszelkiej aktywności sportowej. Duża jednoczęściowa soczewka zapewni szerokie pole widzenia, chroniąc przed wszystkim co może nam wpaść do oczu podczas jazdy. W stosunku do testowanych wcześniej 803 Race CV V nie znajdziemy tu takiego wysypu technologii. Pozostawiono Supravision która sprawdzi się przy deszczowej pogodzie, dzięki powłoce anty-fog. Myślę że tym modelem Uvex przeciera sobie szlak do modeli zawierających więcej zaawansowanych rozwiązań technicznych.

W tym przypadku otrzymujemy jednak to co niezbędne - dobrej jakości optykę, regulowane, miękkie noski i końcówki zauszników oraz dość niską jak na okulary o takich szkłach wagę. Mamy także możliwość zdemontowania dolnej części oprawki, która oprócz zapewnienia maksymalnej widoczności daje nam kilkugramową oszczędność wagi. Z kompletem ramek okulary ważą 33g. Zdjęcie dolnej ramki przynosi oszczędność 4g, dając wynik 29g! 

Technologia Supravision zyskała dodatkowe wspomaganie w postaci sześciu otworów wentylacyjnych, które bynajmniej nie są symbolicznej wielkości ułatwiając cyrkulację powietrza.

Warto też wspomnieć o bardzo dobrym spasowaniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych okularów - wszystko pasuje idealnie i nic nie trzeszczy, a zauszniki obracają się z minimalnym, należytym oporem.

Dość ważnym aspektem jest cena. Tu pełne zaskoczenie - te okulary kupicie za niecałe 380 PLN. Pomyślelibyście?. 

Podsumowanie

Nowoczesne okulary sportowe o designie nadążającym za najnowszymi trendami. Bardzo dobre wykonanie i spasowanie poszczególnych elementów. Dobra waga i możliwość zejścia z niej po zdjęciu dolnych części oprawek. Komfort dzięki regulowanym noskom i zausznikom. No i cena. Pokażcie mi takie okulary innego producenta za takie pieniądze.

Wybór jak zwykle zostawiam Wam.

Właściwości:

  • Supravision®
  • Łatwe w utrzymaniu czystości
  • Demontowalna dolna części oprawki
  • Elastyczne, miekkie noski
  • Plastyczne, formowane na zimno końcówki zauszników
  • Wentylacja w szybach
  • 00% UVA, UVB, UVC protection aż do 400nm

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl