Czym jest Enduro w segmencie rowerowym?

Rowery Enduro to modele z najwyższej półki, produkowane z najlepszych materiałów, co zapewnia wytrzymałość jednośladów. Można nimi pokonywać najtrudniejsze szlaki górskie, gdzie są strome podjazdy i zjazdy, co jest zasługą zaawansowanej technologii.

Gdzie sprawdzają się rowery Enduro?

Wybierając się w trasę rowerową trzeba mieć odpowiedni jednoślad. Szczególnie w górach, na wyścigach lub do pokonywania nawet kilkudziesięciu kilometrów dziennie cyklista potrzebuje najwyższej klasy pojazdu dwukołowego, by jazda sprawiała przyjemność, a przede wszystkim była bezpieczna. Do szybkich zjazdów i pokonywania podjazdów na trudnym terenie przeznaczone są jednoślady dostosowane do tego rodzaju warunków. Tylko odpowiedni sprzęt zapewnia komfort przemieszczania się po ekstremalnych drogach. Należy mieć świadomość, że najniższa cena roweru nie zapewnia wygody jazdy.

W góry warto wybrać się rowerem Enduro, by sprawnie jeździć po górskich szlakach, trudnych zjazdach, stromych dojazdach czy podjeżdżaniu pod górę. Nie jest tajemnicą, że tego rodzaju teren jest wyboisty, często kamienisty, więc niełatwo poruszać się zwykłym rowerem. Pojazdy Enduro przystosowane są również do jazdy po lesie. Nie ma problemu ze swobodnym poruszaniem się po nierównym i grząskim terenie, często bardzo trudnym. Grzybiarze, którzy uwielbiają dalekie wycieczki na rowerach, z pewnością docenią jednoślady Enduro.

Jak wybrać rower Enduro?

Rower Enduro jest uniwersalny, co oznacza, że można nim jeździć wszędzie. Wybierając produkt, trzeba się zawsze kierować warunkami w jakich będzie użytkowany. Na stronie internetowej https://www.rowertour.com/rowery/enduro-i-trail są dostępne różne modele, ale trzeba zapoznać się ze specyfikacją techniczną, by kupić odpowiedni produkt, określając wielkość budżetu. Rower kosztuje bowiem więcej niż zwykły „góral” z marketu.

Typowy model Enduro ma skok amortyzatora rzędu: 160 mm, by zjeżdżać z większych wysokości. Materiał ramy i jej geometria sprawiają, że jazda na zjazdach i pokonywanie trudnych podjazdów, nie są uciążliwymi czynnościami. Kolejnymi cechami charakterystycznymi są: szeroka kierownica, pełne zawieszenie, szerokie oraz przyczepne opony, rozmiar koła przedniego – 29" i tylnego – 27,5" W kwestiach bezpieczeństwa najważniejszy jest rodzaj hamulca, by móc szaleć na trasie. W rowerach Enduro są montowane hydrauliczne hamulce tarczowe czterotłoczkowe.

Na jakie modele Enduro – rowery trail warto zwrócić uwagę?

Modele Enduro to produkty z wysokiej półki. Wytwarzane są z materiałów lekkich, a przy tym wytrzymałych. Nie należą więc do najtańszych, ale można znaleźć odpowiedni rower w kategorii cenowej do 5000 zł. Bardziej zaawansowane pojazdy, sporo kosztują, co nie może z resztą nikogo dziwić. Wybór rowerów w sklepie Rowertour.com jest bardzo duży, ale godnym uwagi jest model Downhill, np.: Dartmoor Thunderbird FR Evo, pozwalający najszybciej pokonywać najtrudniejsze trasy. Zapewnia przyczepność, wytrzymałość i maksymalną kontrolę nad jednośladem, gwarantując bezpieczeństwo cykliście.

Z kolei rower MTB, doskonale jeździ po wyboistej drodze, grząskim terenie, ale też i po jezdni i ścieżce na chodniku. Jest wszechstronny, bo łącząc cechy i zalety jednośladów typu freeride z pojazdami dwukołowymi do downhillu. Trasy tego typu upstrzone są rampami, uskokami i załamaniami, żeby były atrakcyjne dla cyklistów. Rowery MTB produkowane są przez wiele marek, a ceny zaczynają się już od 1389 zł, przykładem jest damski Romet Jolene 7.0. Bardziej zaawansowany jest Dartmoor Primal Intro 27.5, w cenie 4150 zł, o doskonałych parametrach technicznych.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl