​BIN prezentuje rewolucyjny cyfrowy paszport produktu na targach Eurobike

BIN, Bicycle Identification Number, ma odmienić branżę rowerową dzięki innowacyjnemu cyfrowemu paszportowi produktu (DPP) wykorzystującemu technologię RFID i blockchain. To przełomowe rozwiązanie zostanie zaprezentowane 4 lipca 2024 r. o godz. 11:40 w hali 12, poziom 1, A14a na Handmade Stage podczas targów Eurobike. 

System BIN ma na celu sprostanie kilku utrzymującym się wyzwaniom w łańcuchu wartości rowerów, w tym rozdrobnionym procesom produkcyjnym, nieefektywnemu zarządzaniu cyklem życia i rosnącej kwestii kradzieży rowerów. Zapewniając globalnie unikalny numer identyfikacyjny, bezpiecznie przechowywany i śledzony na platformie opartej na blockchain, BIN zapewnia odporną na manipulacje weryfikację własności i śledzenie historii. Jest to zgodne z niedawnymi inicjatywami legislacyjnymi UE, w tym Europejskim Zielonym Ładem i rozporządzeniem w sprawie ekoprojektu dla zrównoważonych produktów (ESPR), które kładą nacisk na zrównoważony rozwój i przejrzystość cyklu życia produktów.

Kluczowe cechy BIN:

 • Wydajność operacyjna dla producentów
  BIN usprawnia procesy produkcyjne dzięki śledzeniu w czasie rzeczywistym i zarządzaniu danymi za pomocą ultracienkich chipów RFID i NFC wbudowanych w ramy rowerów. Usprawnia to produkcję, usługi poprodukcyjne i zmniejsza nieefektywność. 
 • Nowe źródła przychodów dla producentów i dystrybutorów
  BIN otwiera możliwości dla dodatkowych usług, takich jak aktualizacje produktów, przedłużone gwarancje, opcje finansowania (leasing, subskrypcje itp.) oraz produkty ubezpieczeniowe, zwiększając rentowność i zadowolenie klientów. 
 • Ulepszone zarządzanie zapasami i obsługą posprzedażową
  Dystrybutorzy mogą efektywnie zarządzać zapasami i oferować szereg usług po zakupie, w tym plany konserwacji i naprawy, ułatwione dzięki szczegółowej historii usług i zapisom personalizacji przechowywanym w systemie BIN.
 • Zgodność i zrównoważony rozwój dla ustawodawców
  BIN wspiera zgodność z przepisami UE, zapewniając szczegółowe wskaźniki środowiskowe i zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić zgodność rowerów z normami prawnymi. System jest zgodny z celami Europejskiego Zielonego Ładu i ESPR, promując trwałość produktu, możliwość ponownego użycia i ogólny zrównoważony rozwój. 
 • Możliwości integracji
  BIN płynnie integruje się z istniejącymi systemami produkcyjnymi i detalicznymi, zwiększając interoperacyjność i wymianę danych w całym łańcuchu wartości. Ułatwia to wdrażanie inicjatyw inteligentnych miast i projektów ekologicznych. 
 • Zaufanie klientów i przejrzystość
  Przejrzystość i bezpieczeństwo zapewniane przez BIN zwiększają zaufanie i lojalność klientów, ponieważ kupujący mogą łatwo uzyskać dostęp i zweryfikować historię i autentyczność swoich rowerów.
Daniel Kurpisz, CEO w BIN, stwierdził: "Naszym celem jest standaryzacja branży rowerowej poprzez zapewnienie niezrównanego bezpieczeństwa, przejrzystości i zarządzania cyklem życia rowerów. Dzięki naszemu podejściu do Cyfrowego Paszportu Produktu nie tylko zwiększamy wydajność operacyjną producentów, ale także przyczyniamy się do realizacji szerszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zgodności z przepisami UE".

BIN zaprasza producentów, inwestorów i przedstawicieli mediów do udziału w prezentacji i zapoznania się z płynną integracją i nowymi strumieniami przychodów oferowanymi przez BIN.  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową BIN lub skontaktuj się bezpośrednio z Bartkiem Czerwińskim. 


O BIN: BIN (Bicycle Identification Number) to pionierski start-up, którego celem jest zrewolucjonizowanie bezpieczeństwa rowerów i zarządzania ich cyklem życia dzięki zaawansowanej technologii RFID i blockchain. Zapewniając bezpieczny, przejrzysty i wydajny system, BIN ma na celu ustanowienie nowych standardów w globalnej branży rowerowej.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl