​OPN SOUND: słuchawki, które zmienią nawyki Polaków

Słuchawki z przewodnictwem kostnym i dźwiękiem kierunkowym to najszybciej rosnąca gałąź rynku audio ostatnich lat. Rok 2024 może się okazać się w tym kontekście przełomowym, zwłaszcza że na Polski rynek wkracza OPN SOUND, nowa marka jednego z pionierów tej technologii. Dzięki szerokiemu portfolio produktów dopasowanych do różnych grup odbiorców, parametrom audio, po słuchawki sięgają już nie tylko sportowcy, ale również zwykli użytkownicy.

Historia OPN SOUND sięga 2011 roku, gdy Bruce Borenstein zakłada i obejmuje stery AfterShokz (aktualnie: Shokz), lidera rynku i pioniera technologii przewodnictwa kostnego. Pięć lat później CEO sprzedaje swoje udziały, zakłada Conduction Labs i wprowadza na rynek markę OPN SOUND. Dzięki ogromnemu bagażowi wiedzy i doświadczeniu marka dynamicznie podbija nowe rynki za sprawą dopracowanej do perfekcji technologii i innowacyjności.

OPN SOUND to dwie kategorie produktów: słuchawki z przewodnictwem kostnym oraz dźwiękiem kierunkowym. Obie technologie pozwalają na wygodniejszy i zdrowszy sposób słuchania, dzięki utrzymaniu małżowin usznych otwartych. Szczególnie ważnym aspektem jest też świadomość otoczenia, która pozwala zachować czujność i słyszenie świata wokół. To cecha, którą szczególnie polubią sportowcy i amatorzy uprawiający bieganie, nordic walking, pływanie, jazdę na rowerze, sporty zimowe, jak i wszelkie inne aktywności wymagające pełnego kontaktu z otoczeniem.

OPN SOUND stawia na innowacyjność i bezkompromisowość pretendując do miana lidera rynku. Ofertę producenta charakteryzuje zróżnicowanie i dopasowanie do wielu typów aktywności. Spośród 8 dostępnych modeli znajdziemy model dla niemal każdej grupy odbiorców.

Podstawowym modelem dla biegaczy jest OPN SOUND Osso z przewodnictwem kostnym, lekką ergonomiczną obudową 24 g i atrakcyjną ceną 229,99 zł. Dla osób, które wybierają treningi w trudnych warunkach lub wieczorową porą bardziej właściwy będzie model OPN SOUND Dashlyte z diodami led na tylnym łączeniu, które zapewnią lepszą widoczność podczas biegania czy spaceru. Preferujących basen z pewnością może zainteresować OPN SOUND Swym wykonane ze stopu tytanu, z redukcją szumów mikrofonu i wodoodpornością w standardzie IP68.

Nieco inne podejście do tematu brzmienia oferują słuchawki z iteracją ucha otwartego, czyli tzw. dźwiękiem kierunkowym. Modele OPN SOUND Aperto oraz Mercato zamiast przewodnictwa kostnego dostarczają skondensowaną, precyzyjnie zaadresowaną do kanałów usznych falę dźwięku, również bez odcinania nas od otoczenia. Dzięki tego typu technice możemy cieszyć się szerokim pasmem brzmienia podczas prowadzenia auta, roweru czy jazdy hulajnogą. OPN SOUND w tej kategorii zapewnia aż 4 modele: oprócz wymienionych również CHAT+ z regulowanym mikrofonem na wysięgniku oraz Aria+, gdzie zamiast pałąka łączącego słuchawki z tyłu głowy, każdą ze słuchawek zakładamy osobno na małżowinach usznych.

OPN SOUND w swoich działaniach koncentruje się na zrównoważonym rozwoju. Jednym z priorytetów marki jest minimalizacja wpływu na środowisko, czego przejawem są zrównoważone opakowania produktów oraz zaangażowanie w akcje społeczne, wspieranie i promocja praktyk leśnych.

Produkty OPN SOUND właśnie trafiły do polskich sieci sprzedażowych. W tej chwili są dostępne m.in. w Media Expert, x-kom, Avans oraz Electro.pl. Polskim przedstawicielem OPN SOUND jest CEG Polska, a za dystrybucję odpowiada NTT System S.A. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://opnsound.com


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


Powiązane galerie

komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl