​3 marca 2024. Zimowy Poland Bike Marathon jedzie do warszawskiego Wawra

Czas rozkręcić dwa kółka! W niedzielę 3 marca 2024 w warszawskim Wawrze odbędzie się Zimowy Poland Bike Marathon, pierwsze w tym roku zawody dla amatorów na rowerach górskich, organizowane przez Grzegorza Wajsa. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy Szkole Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego 2 w warszawskim Wawrze. W tej stołecznej dzielnicy główny cykl LOTTO Poland Bike Marathon finiszował już 12 razy, ale dla Zimowego Poland Bike Marathon w Wawrze będzie to debiut.

- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat” - mówi organizator imprez Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. -  Jesteśmy dumni, że wspólnie z władzami dzielnicy Wawer od wielu lat tworzymy imprezy, które przyciągają do udziału mnóstwo miłośników kolarstwa.

Sprawdzona i ceniona lokalizacja. Na amatorów MTB czeka malownicza i techniczna trasa. Jest to m.in. Wawerski Szlak MTB, który powstał z inicjatywy władz dzielnicy Wawer i przy współpracy z Poland Bike, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (32 km), MINI (17 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów szkół podstawowych). Oprócz klasyfikacji indywidualnych prowadzone są także drużynowa i rodzinna.

Start na dystansach MINI i MAX odbędzie się z czterech „zimowych” sektorów, uwzględniających sektory z LOTTO Poland Bike Marathon 2023. Sektor I – sektory 1 i 2 LPBM, sektor II – sektory 3 i 4 LPBM, sektor III – sektory 5 i 6 LPBM, sektor IV – sektory 7, 8, 9, 10 LPBM i debiutanci.

- Mamy też tradycyjny bonus sektorowy - podkreśla Grzegorz Wajs. - W Zimowym Poland Bike Marathon każdy może poprawić swój sektor startowy. Spadków nie przewidujemy, co najwyżej będzie można zachować sektor dotychczasowy. Zapraszam na debiut Zimowego Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze w niedzielę 3 marca.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Warszawa Wawer, ul. Pożaryskiego 2, Szkoła Podstawowa nr 138) – niedziela 3 marca od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-10.45 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN) 

8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

11.15 - start dystansu FAN, cztery sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

12.00 - dekoracja dystansu FAN

12.30 - start dystansów MINI i MAX, cztery sektory (I-IV)

14.00 - dekoracja dystansu MINI

14.30 - dekoracja dystansu MAX

Partnerem Zimowego Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze jest Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Patronat honorowy sprawuje Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl