​Potwierdzono daty Pucharu Świata UCI w Maratonie Cross Country 2024

Puchar Świata UCI w Maratonie Cross-Country (XCM) 2024 będzie składał się z trzech rund. Finał sezonu odbędzie się w nowym miejscu UCI Mountain Bike World Series Mt Van Hoevenberg - Lake Placid (USA). Wkrótce otwarte zostaną zapisy do wszystkich trzech rund w kategoriach open. 

Warner Bros. Discovery (WBD) Sports i Union Cycliste Internationale (UCI) z radością ogłaszają daty i miejsca rozgrywania Pucharu Świata UCI w maratonie przełajowym 2024.  

Sezon rozpocznie się w klasycznym miejscu, jakim jest Nové Město na Moravě w Czechach, w dniach 24-26 maja. Nové Město na Moravě, ulubione przez kolarzy ze względu na szybko płynące, techniczne trasy, znajduje się w kalendarzu Pucharu Świata UCI od 2011 roku, a w zeszłym sezonie otwierało sezon maratonów cross-country.  

Następnie drugi wyścig sezonu 2024 odbędzie się w oszałamiającym otoczeniu Haute-Savoie we Francji, w dniach 29 czerwca - 7 lipca. Górzysty region w Alpach we wschodniej Francji szczyci się jednymi z najlepszych tras do jazdy na rowerze górskim na świecie, a w zeszłym roku odbył się tam maraton cross-country po szlakach Morzine. Będzie to drugi sezon z rzędu, w którym Haute-Savoie będzie gospodarzem wszystkich formatów UCI Mountain Bike World Series. Szczegóły i lokalizacje wyścigów w Haute-Savoie w 2024 roku zostaną ogłoszone wkrótce.  

Finał sezonu maratonów cross-country odbędzie się w nowym miejscu UCI Mountain Bike World Series Mt Van Hoevenberg - Lake Placid w północnej części stanu Nowy Jork w dniach 27-29 września. Wydarzenie to będzie wielkim wydarzeniem dla Pucharu Świata UCI w Maratonach Cross-country, ponieważ łączy w sobie scenę kolarstwa górskiego wschodniego wybrzeża i amerykańską pasję do imprez wytrzymałościowych.  

"W zeszłym sezonie fantastycznie było być na trasie i zobaczyć na własne oczy powrót Pucharu Świata UCI w maratonie cross-country. Jest to pozytywne nie tylko dla zespołów i kolarzy, ale także dla fanów na całym świecie. Miejsca w kalendarzu w tym sezonie zostały wybrane nie tylko ze względu na ich fantastyczne trasy, ale także ze względu na pasję i doświadczenie lokalnych zespołów oraz niesamowitą scenerię, którą oferują", wyjaśnia Simon Burney, dyrektor sportowy ds. imprez kolarskich w WBD Sports  

Maraton cross-country to format masowego startu, który stawia zawodników na linii startu 100-kilometrowej trasy: epicki test zarówno ciała, jak i roweru, z profesjonalnymi i amatorskimi zawodnikami biorącymi udział w wyczerpującej walce o to, kto może ukończyć jako pierwszy.  Każdy może wziąć udział i rzucić wyzwanie zawodowcom. Więcej szczegółów i procedura zgłoszeń dla otwartych kategorii wyścigowych będą dostępne wkrótce dla wszystkich trzech rund na oficjalnych platformach UCI Mountain Bike World Series. 

Kalendarz na 2024 rok będzie drugim rokiem przełomowego partnerstwa między UCI a Warner Bros. Discovery (WBD) Sports, w ramach którego WBD Sports przejmuje transmisję, promocję i organizację UCI Mountain Bike World Series, wykorzystując swój rozległy globalny zasięg, aby pomóc w rozwoju tego sportu na całym świecie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl