​Debiut Poland Bike przy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie!

To był piękny debiut w bardzo prestiżowej lokalizacji! Kolarskie wyścigi Poland Bike organizowane przez Grzegorza Wajsa pierwszy raz swoją bazę miały przy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Nowe zawody pod nazwą Muzeum Sportu Poland Bike 2023 przyciągnęły do rywalizacji około 150 uczestników. Impreza kończąca sezon Poland Bike miała mocną obsadę, świetnych partnerów Costablanca Cycling Club i Decathlon Polska, a niezwykle wysoka pula nagród wyniosła łącznie aż 8000 złotych.

- To były wyścigi na krótkiej i widowiskowej rundzie terenowej (3 km), atrakcyjne dla kolarzy i kibiców - mówił Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. - Do rywalizacji przy Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprosiliśmy wszystkich miłośników dwóch kółek, czyli dzieci i młodzież oraz dorosłych, zarówno na rowerach górskich, jak i przełajowych.

Kolarska rywalizacja rozegrała się na trzech dystansach. Mężczyźni ścigali się na trasie liczącej 30 km (10 rund). W wyścigu głównym na rowerach górskich po pasjonującym finiszu zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Załuski Team), przed Filipem Surdykiem (Warszawski Klub Kolarski), Aleksandrem Piechem (Kotliny) i Karolem Sładkiem (7R Rowmix Team).

- Rywalizacja w wyścigu głównym MTB dostarczyła niesamowitych emocji – mówił Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. - Tempo dyktowała ucieczka z pięcioma świetnymi zawodnikami, w trakcie wyścigu odpadł po defekcie Konrad Czabok z Warszawskiego Klubu Kolarskiego i o zwycięstwo do końca walczyło czterech. Kapitalne widowisko!

Pozostałe kolarskie wyścigi w debiucie Muzeum Sportu Poland Bike także stały na bardzo wysokim poziomie. W rywalizacji mężczyzn na rowerach przełajowych (30 km, 10 rund) triumfował Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Szymonem Gulbierzem (Białobłocki Team), Krzysztofem Wieszczeczyńskim (Czerwonak) i Łukaszem Giergoniem (Łomianki). 

Wyścig kobiet (21 km, 7 rund) wygrała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Skurą (MCP & Toyota Grupa Cygan), Oliwią McFarlane (FTI Racing Team) i Wiktoriją Zubenko (MCP & Toyota Grupa Cygan). Natomiast młodzieżowy dystans (9 km, 3 rundy) najszybciej pokonali Dawid Kaszewski (Warszawski Klub Kolarski) i  Zofia Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn). Swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały też przedszkolaki, w wieku już od dwóch lat.

- Muzeum Sportu Poland Bike to projekt, który chcemy kontynuować i organizować na koniec sezonu, tydzień po Gali Finałowej naszego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon – podsumował Grzegorz Wajs, organizator imprez Poland Bike. - Frekwencja w debiucie okazała się bardzo dobra, cieszą też doskonałe opinie uczestników o organizacji zawodów. Bardzo dziękuję naszym partnerom za świetną współpracę, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Costablanca Cycling Club i Decathlon Polska.

Kolarski peleton Poland Bike wróci do rywalizacji w roku 2024. Nowy szesnasty już sezon cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2024 będzie składał się ponownie z około piętnastu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich, rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu, od marca do października. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl