Bike Maraton 2024. Zaczynamy 13 kwietnia!

Kolejny sezon największego polskiego cyklu maratonów MTB zbliża się milowymi krokami, a jego organizatorzy ujawniają właśnie wszystkie tegoroczne lokalizacje i daty wyścigów. Cała zabawa zacznie się od szykującej się na kolarską inaugurację sezonu Miękini, która będzie gościła Bike Maraton 13 kwietnia. 

Musimy oczywiście wspomnieć również o pozostałych imprezach zaplanowanych na ten rok, a team Grabek Promotion ma ich przecież sporo. Powrócą emocje szosowe – Szosowe Klasyki także są już na organizacyjnej ostatniej prostej. Zapisy do etapówki Bike Adventure, czyli “rowerowej przygody roku” trwają w najlepsze. Polska eliminacja gravelowych Mistrzostw Świata zmienia lokalizację na Polaną Jakuszycką i Dolnośląskie Centrum Sportu (zapisy już, zaraz, za chwilę!). Sierpniowy Uphill Race Śnieżka ponownie uświetni listę kolarskich wyścigów, a do tego wszystkiego dojdzie jeszcze trochę wyzwań biegowych, z Półmaratonem Jeleniogórskim na czele.

Po Miękini od razu mamy kolejne mocne uderzenie – 5 maja Bike Maraton Jelenia Góra. To z kolei oznacza, że podczas tego samego weekendu w pakiecie dostaniemy jeszcze jedną atrakcję – wyścig XC Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race!

18 maja zapraszamy do Polanicy-Zdroju, a tego miejsca nie trzeba przecież reklamować – ono reklamuje się samo!

8 czerwca Kraina Wygasłych Wulkanów, czyli Gmina Złotoryja i – uwaga – zupełnie nowa lokalizacja!

13 lipca spotykamy się nad Jeziorem Bielawskim u stóp Gór Sowich. Bielawa oczywiście jest!

4 sierpnia wakacyjny kolarski piknik w gościnnym Obiszowie i Gminie Grębocice.

7 września poszukamy babiego lata w Karkonoszach – tego dnia mamy w rozkładzie Szklarską Porębę.

21 września otworzymy jesień i kolarskie wrota do Kotliny Kłodzkiej, spotykając się w Bardzie.

12 października wracamy do Świeradowa-Zdroju, uzbrojeni w nowe pomysły na finał i trochę niespodzianek!

Zapisy niebawem. Po więcej informacji odsyłamy na https://www.facebook.com/BikeMaratonhttps://bikemaraton.com.pl/

Przy okazji nie zapomnijcie wziąć udziału w licytacji "jedynki" na Bike Maraton, którą tradycyjnie organizator przekazał na WOŚP.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl