​Rebecca Henderson i Thomas Litscher wygrywają pierwszy wyścig w wypełnionym po brzegi programie 2024 HERO ABU DHABI HUDAYRIYAT ISLAND

Cross-Country Short Track XCC rozpoczął pierwszą edycję 2024 Abu Dhabi Hudayriyat Island. Na trasach obiektów sportowych Hudayriyat Island odbył się pierwszy zaplanowany wyścig, będący częścią kalendarza UCI, w którym zwyciężyli Rebecca Henderson i Thomas Litscher. Wyścig amatorów odbędzie się jutro, a w niedzielę, 11 lutego, na scenę wkroczy wyczekiwany Cross-Country Olympic XCO.

Długo oczekiwana pierwsza edycja HERO Abu Dhabi Hudayriyat Island wreszcie się rozpoczęła. Pierwszym wyścigiem wypełnionego po brzegi programu, jedynego wydarzenia kolarskiego UCI na Bliskim Wschodzie, był Cross-Country Short Track.

W klasyfikacji mężczyzn prym wiódł Thomas Litscher z drużyny LAPIERRE MAVIC UNITY, kończąc wyścig z czasem 21:51:75, a tuż za nim uplasował się Luca Braidot z Santacruz RockShox Pro Team z czasem 21:52:48. Ben Oliver z drużyny Denver Disruptors uzupełnił podium, przekraczając linię mety z czasem 21:52:53.

Emocjonujący był również wyścig kobiet, w którym Rebecca Henderson z drużyny Primaflor Mondraker jako pierwsza przekroczyła linię mety z czasem 18:46:29. Za nią uplasowała się Martina Berta z Santacruz RockShox Pro Team z czasem 18:46:69, a Noëlle Buri z drużyny LAPIERRE MAVIC UNITY mocno deptała jej po piętach, kończąc wyścig z czasem 18:47:07.

SOBOTA I NIEDZIELA Sobota jest poświęcona wyścigowi amatorskiemu i HERO Kids dla młodszych rowerzystów. W niedzielę przyjdzie kolej na elitę sportowców rywalizujących w Cross-Country Olympic - wyścigu kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. 

Spośród wielu kolarzy niektóre nazwiska wyróżniają się bardziej niż inne: Peter Sagan, Luca Braidot - panujący mistrz Włoch i brązowy medalista świata z 2023 roku - Gustav Pedersen, duński mistrz XCO i Diego Alfonso Arias Cuervo, kolumbijski mistrz XCO. W wyścigu wystartuje również aktualna mistrzyni Włoch w XCO Martina Berta, a także Ingrid Jacobsen - siedmiokrotna mistrzyni Norwegii w XCO. Do nich na starcie dołączy mistrzyni UCI World Series Lejla Njemčević, gotowa na swoje drugie doświadczenie w HERO, oraz Rebecca Henderson z Australii.

RANKINGI
XCC HERO Abu Dhabi Hudayriyat Island, Women

 1. Rebecca HENDERSON – NZL – Primaflor Mondraker – 18:46:29 
 2. Martina BERTA – ITA – Santacruz RockShox – 18:46:69 
 3. Noëlle BURI – SUI – LAPIERRE MAVIC UNITY – 18:47:07  
 4. Giada SPECIA – ITA – WILIER-VITTORIA FACTORY TEAM XCO – 18:48  
 5. Sofie Heby PEDERSEN – DEN – WILIER-VITTORIA FACTORY TEAM XCO – 18:49 

XCC HERO Abu Dhabi Hudayriyat Island, Men

 1. Thomas LITSCHER – SUI – LAPIERRE MAVIC UNITY – 21:51:75 
 2. Luca BRAIDOT – ITA – Santacruz RockShox Pro Team – 21:52:48 
 3. Ben OLIVER – NZL – Denver Disruptors – 21:52:53 
 4. Jofre CULLELL ESTAPE – SPA – BH COLOMA TEAM – 21:53  
 5. Timon RÜEGG – SUI – Bixs Performance Race Team – 21:55

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl