​Trzy wyścigi, jeden cel: Ukończenie serii HERO 2024

Kalendarz HERO Series 2024 jest już oficjalny. Maraton UCI na rowerach górskich wzniesie się ze szczytów Dolomitów, przejedzie przez serce Schwarzwaldu, a na koniec zakończy się wzdłuż oszałamiających jezior kantonu Svitto. Zapisz daty: 15 czerwca 2024 r. na BMW HERO Südtirol Dolomites we Włoszech; 14 lipca 2024 r. na Black Forest ULTRA Bike Marathon w Niemczech; i wreszcie 22 września 2024 r. na Iron Bike Race w Szwajcarii. Wyjątkowy tor z wyjątkową nagrodą pieniężną w wysokości 15 000 euro.

Trzy wyścigi. Jeden wymarzony cel. Czas zostać bohaterem kolarstwa górskiego. Dołącz do wszystkich innych w 2024 HERO Series, międzynarodowej trasie składającej się z trzech wyścigów wśród najbardziej znanych i najpiękniejszych w europejskim krajobrazie maratonów. Każdy z nich jest tak różny, jak to tylko możliwe, ale mają te same wartości.

Projekt cyklu jest pomysłem komitetu organizacyjnego HERO Südtirol Dolomites, a legendarny już wyścig użyczył swojej nazwy nowemu wydarzeniu. Daty są już ustalone: inauguracja cyklu odbędzie się w oszałamiających Dolomitach w Val Gardena podczas BMW HERO Südtirol Dolomites w sobotę 15 czerwca 2024 roku. Niecały miesiąc oczekiwania przed wyruszeniem do Niemiec 14 lipca 2024 r. na Black Forest ULTRA Bike Marathon obejmujący słynny niemiecki las. Król i królowa serii HERO 2024 zostaną koronowani 22 września 2024 r. podczas BikeSide MTB Festival, w tle trzeciego wyścigu na cyklu, Iron Bike Marathon.

Ekstremalne wyzwanie, mariaż trzech wyścigów UCI, jednych z najbardziej oczekiwanych i uwielbianych przez kolarzy górskich poszukujących dodatkowego wyzwania, odbywających się w wyjątkowych, naturalnych lokalizacjach.

Gerhard Vanzi, CEO HERO Dolomites: "Mocno wierzymy w serię HERO. Cieszymy się, że możemy ją zaprezentować wszystkim, którzy identyfikują się z wartościami tego wydarzenia. HERO Series 2024 to znacznie więcej niż tylko cykl z trzema wzorcowymi wyścigami w międzynarodowym świecie kolarstwa górskiego. To format, w którym możemy dzielić się naszą pasją i silnymi ideałami, takimi jak miłość, szacunek i zrozumienie natury oraz naturalnego tła, na którym odbywają się te trzy wydarzenia".

Zrównoważony rozwój zajmuje centralne miejsce - rzeczywiście, BMW HERO Südtirol Dolomites podpisało w 2021 roku Sports For Climate Action. Ta inicjatywa ONZ ma na celu walkę z kryzysem klimatycznym poprzez uczynienie wydarzeń sportowych bardziej zrównoważonymi. Wydarzenia, które są częścią akcji ONZ, zobowiązują się do bardziej zrównoważonego rozwoju i eliminacji emisji dwutlenku węgla poprzez wdrożenie szeregu inicjatyw, działań i projektów mających na celu zmniejszenie emisji CO2. Seria HERO 2024 również będzie dążyć do osiągnięcia tego celu.

Te same wartości i cele podziela również Britta Schreiber, kierownik komitetu organizacyjnego odpowiedzialnego za Black Forest ULTRA Bike Marathon odbywający się w Kirchzarten. "Cieszymy się, że możemy być częścią tego mega projektu z dwoma wykwalifikowanymi partnerami, którzy są do nas bardzo podobni. Seria HERO 2024 połączy trzy najbardziej spektakularne i największe maratońskie wyścigi na rowerach górskich w jednym cyklu - nie mogę się doczekać, aż zobaczę kolarzy startujących z linii startu!".

Seria HERO 2024 zakończy się we wrześniu wyścigiem Iron Bike Race, będącym częścią festiwalu BikeSide w Einsiedeln. Daniel Hensler, prezes Iron Bike Race OC: "Uruchomienie serii HERO 2024 to świetny pomysł. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego międzynarodowego cyklu wraz z HERO Südtirol Dolomites i Black Forest ULTRA Bike Marathon. Jesteśmy przekonani, że wyścigi tego cyklu zwiększą jego atrakcyjność dzięki jednym z najbardziej oszałamiających naturalnych krajobrazów w Europie, w których są rozgrywane".

NAGRODY PIENIĘŻNE, ZASADY I WYŚCIGI

Pula nagród HERO Series 2024 wynosi 15 000 euro, które zostaną przyznane pierwszym pięciu sklasyfikowanym w czterech kategoriach finałowych sportowcom elity (mężczyznom i kobietom) należącym do drużyny narodowej zrzeszonej w UCI oraz niezrzeszonym sportowcom "hobbystom".

Aby sklasyfikować się w końcowym rankingu HERO Series 2024, mężczyźni (elita i hobby) będą musieli ukończyć "długie" trasy trzech wyścigów o łącznej długości 287 km i 11 180 hm. Te same zasady dotyczą kobiet, z wyjątkiem HERO Südtirol Dolomites, gdzie będą rywalizować na "krótkiej" trasie o łącznej długości 261 km i 9880 hm. Punkty do klasyfikacji generalnej zostaną przyznane 100 pierwszym zawodnikom każdego wyścigu.

Odwiedź stronę www.heroworldseries.com, aby zapoznać się z regulaminem i zapisać się na trzy wyścigi.

RAZEM SILNIEJSI

HERO Series 2024 ma na celu zaoferowanie uczestnikom możliwości odkrywania kultur, historii i tradycji trzech różnych krajów, tak różnych pomimo ich geograficznej bliskości. Dolomity, Schwarzwald i szwajcarskie jeziora otaczające Einsiedeln czekają. Przygotuj się na wyścigi pełne adrenaliny, a także oszałamiające krajobrazy i bogactwo tradycji obejmujących lokalne rzemiosło, muzykę i oczywiście kuchnię.

BMW HERO SÜDTIROL DOLOMITES

Najtrudniejszy maraton na rowerach górskich na świecie, 14. edycja BMW HERO Südtirol Dolomites, która nadaje nazwę serii, będzie pierwszym wyścigiem cyklu w 2024 roku. Jego trasy stały się kultowe (86 km i 5400 m, 60 km i 3200 m oraz zupełnie nowa trasa o długości 71 km i 4100 m) i odbywają się w Dolomitach, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rowerzyści przejadą przez Val Gardena, Alta Badia, Arabba, Val di Fassa i Seiser Alm. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.herodolomites.com

BLACK FOREST ULTRA BIKE MARATHON

Wyjęty wprost z bajki krajobraz Black Forest Ultra Bike Marathon to prawdziwe wyzwanie, które czeka tylko na najlepszych bohaterów. Liczący 118 kilometrów i 3550 hm wyścig obejmuje cztery trasy o długości 43, 54, 71 i 118 kilometrów: tylko 118-kilometrowa trasa jest częścią drugiego etapu HERO Series 2024. Rozpoczyna się w Kirchzarten, docierając do najwyższego szczytu w regionie Badenii-Wirtembergii - góry Feldberg o wysokości 1493 metrów - a następnie prowadzi do Menzenschwand przez Hofsgrund, aż rowerzyści dotrą do mety w Kirchzarten. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ultra-bike.de.

IRON BIKE MARATHON 

Iron Bike Marathon to jeden z najstarszych górskich maratonów rowerowych w Europie. Jego 28. edycja odbędzie się w 2024 r. podczas BikeSide Festival. Znany na całym świecie klasztor w Einsiedeln oferuje dość wyjątkowy widok, ponieważ lokalny opat błogosławi rowerzystów przed startem. Różne trasy przecinają malowniczy region Einsiedeln-Alpthal: aby rywalizować w serii HERO, rowerzyści będą musieli wybrać trasę o długości 83 km i 3130 m; pozostałe trasy, które nie są ważne, aby zakwalifikować się do serii, mają 49 km i 1800 m oraz 34 km i 1330 m.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bike-side.ch.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.heroworldseries.com


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl