​FESTKA wprowadza serię Elements inspirowaną żywiołami z nowym modelem Spectre w ognistym designie

FESTKA, czeski producent wysokiej klasy karbonowych ram rowerowych z siedzibą w Pradze, przedstawia Elements - nowy projekt koncepcyjny składający się z czterech schematów projektowych reprezentujących ogień, wodę, ziemię i powietrze. Pierwszym z czterech zaprezentowanych projektów jest ogień na nowej ramie Festka Spectre Elements Fire.

"Ogień katalizuje zmiany, woda odżywia życie, ziemia utrzymuje nas na ziemi, a powietrze umożliwia nam komunikację. To delikatna równowaga kosmosu, w której robimy to, co kochamy najbardziej - jeździmy na rowerach" - komentuje Michael Moureček, współzałożyciel Festki, pomysłodawca projektu, który powstał w 100% we własnym zakresie.

Pierwszym z czterech schematów projektowych jest Ogień, żywioł reprezentujący nieokiełznanego ducha wśród swojej kohorty. Jest iskrą dynamicznej energii, pierwotną siłą, która tańczy na krawędzi chaosu. W przeciwieństwie do swoich elementarnych odpowiedników, ogień jest ulotny, nieuchwytny i ciągle się zmienia. Aby uchwycić jego ducha, projektant graficzny i dyrektor artystyczny Festka Tom Hnida wybrał farby cukierkowe - półprzezroczyste, pozbawione pigmentów kolory, które po nałożeniu gradientowymi warstwami na metaliczny podkład tworzą niezrównaną głębię odcieni, która waha się od szampana przez rdzawy pomarańcz do ciemnobrązowego. Aplikacja wymaga ogromnych umiejętności ze strony malarza, który musi mieć pewną rękę, zwłaszcza podczas pokrywania skomplikowanych kształtów, takich jak osłona suportu i inne połączenia na ramie. Jako symbol ognia Tom użył alchemicznego symbolu żywiołu - trójkąta skierowanego ku górze.

Model, który FESTKA wybrała do zaprezentowania schematu, to nowy Spectre - najsztywniejsza i najbardziej wybuchowa rama w portfolio producenta. "Przesuwa granice naszej technologii budowania rowerów z włókien węglowych dalej, niż kiedykolwiek myśleliśmy, że to możliwe" - mówi Michael Moureček. 

"Zuchwała sylwetka Spectre doskonale nadaje się do odważnych projektów, takich jak koncepcja Elements" - dodaje Tom Hnida.

Pakiet FESTKA Spectre Elements Fire zawierający następujące komponenty kosztuje 18 490 EUR (z VAT); 16 440 USD (bez VAT); 13 290 GBP (bez VAT).

Rower jest wyposażony w malowane siodełko, mostek i kierownicę. 

DANE TECHNICZNE:

Rama: Festka Spectre
Geometria: Niestandardowa
Widelec: Enve Road In-Route
Napęd: Shimano Dura-Ace Di2 12 speed
Kierownica: Enve Aero Road
Mostek: Enve Aero Road Integrated
Siodło: Selle Italia SP-01 Boost Tekno
Sztyca: Zintegrowana
Zestaw kołowy: Enve SES


O firmie Festka 

Festka produkuje najwyższej jakości rowery na zamówienie w czeskiej Pradze od 2010 roku. Do grona jej klientów należy wiele interesujących osób - gwiazdy Hollywood, ludzie z wielkiego biznesu, a także ci, którzy odkryli jazdę na rowerze jako preferowaną formę ćwiczeń w późniejszym okresie życia i chcą (oraz mogą sobie na to pozwolić) jeździć na wyjątkowym rowerze. Festka słynie ze współpracy z najlepszymi instytucjami, takimi jak Europejska Agencja Kosmiczna czy Czeski Uniwersytet Techniczny. Firma została założona przez byłego zawodowego kolarza Michaela Mourečka i jego przyjaciela przedsiębiorcę Ondřeja Novotnego. Od samego początku kreatywna strona rzeczy była domeną Tomáša Hnidy. Do 90% produkcji firmy trafia na eksport, z czego 80% poza UE, do Azji (Chiny, Tajlandia, Korea Południowa, Malezja, Filipiny) i USA.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl