Look i Cixi mają nową wizję na elektryczne rowery przyszłości

Rowery elektryczne przyszłości mogą w ogóle nie mieć napędu. Wystarczy spojrzeć na ten rower koncepcyjny od Look. Maszyna była prezentowana na stoisku Cixi, francuskiej firmy stojącej za beznapędowym układem napędowym. Współpraca Look Cycle i CIXI ma na celu rozwój innowacji w kolejnej fali rynku rowerów elektrycznych.

Fani Formuły 1 będą zaznajomieni z KERS, ale tutaj Cixi pracuje nad swoim PERS - Pedaling Energy Recovery System. Zasadniczo system ten jest transmisją przewodową. Z przodu, w miejscu typowego silnika ebike'a i mechanizmu korbowego, znajduje się podobnie wyglądające urządzenie, tylko bez żadnego łańcucha lub paska przymocowanego do mechanizmu korbowego.

Kiedy pedałujesz na rowerze z PERS, w rzeczywistości pedałujesz z oporem, aby poczuć się jak podczas normalnego pedałowania, a ten opór ładuje akumulator. Następnie system przesyła sygnał z pedałów do silnika tylnej piasty, napędzając rower w oparciu o prędkość pedałowania. Z tyłu znajduje się również hamowanie regeneracyjne, które dodatkowo ładuje akumulator.

Pierre Francis, dyrektor generalny CIXI, powiedział: "Połączenie sił z Look Cycle nadaje wielki rozmach naszym działaniom tutaj w CIXI. Pierwotnie opracowaliśmy koncepcję VIGOZ, lekkiego pojazdu, który umożliwia pedałowanie z prędkością do 120 km/h na każdej autostradzie."Następnie, gdy spotkaliśmy Look, rozszerzyliśmy naszą technologię pedałowania na rowery, wprowadzając technologię bezłańcuchową od razu do wysokich standardów haptyki i wydajności w kolarstwie. To fantastyczna synergia".

Współpraca pozwoliła firmie Look wykorzystać swoje doświadczenie w projektowaniu rowerów do stworzenia roweru specjalnie dostosowanego do szybkich dojazdów do pracy. Koncepcja jest celebracją swobody geometrii zaprojektowanej z myślą o komforcie i elegancji.

Rover 45 może osiągnąć maksymalną wspomaganą prędkość 45 km/h, jest wyposażony w akumulator 700 Wh oraz kompatybilność z przednią i tylną sakwą MIK. Technologia pedałowania bez łańcucha CIXI umożliwia reaktywną i intuicyjną kontrolę prędkości roweru bez zmiany biegów i bez obaw o konserwację łańcucha, zachowując naturalne wrażenia z pedałowania dla użytkownika.

"Rolą Look było zaprojektowanie ramy specjalnie dostosowanej do roweru S-Pedelec, zapewniając, że będzie ona uzupełniać i ulepszać technologię CIXI PERS. Ściśle współpracowaliśmy z CIXI, aby płynnie zintegrować ich technologię z naszą ramą, tworząc spójny i wydajny produkt".

Rover 45 to rower pokazowy, który nie jest obecnie dostępny w sprzedaży.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl