Dwóch niemieckich ekspertów od wysokiej klasy komponentów rowerowych łączy siły

Wraz z Tune, Carbovation strategicznie rozszerza swoją pozycję w dziedzinie lekkich komponentów rowerowych. Podstawową kompetencją pioniera lekkich produktów Tune jest przetwarzanie aluminium i produkcja piast rowerowych i innych komponentów rowerowych "Made in Germany". 

Przejęcie ma na celu wzmocnienie działań sprzedażowych i rozszerzenie portfolio produktów obu firm. Niezależne zarządzanie umożliwi również jeszcze bardziej intensywne badania i rozwój w dziedzinie lekkich konstrukcji rowerowych oraz realizację innowacyjnych produktów. 

Aby zachować tożsamość obu marek, Tune i Lightweight będą zarządzane niezależnie od siebie. "Jesteśmy dumni ze sprzedaży firmie, która podziela tę samą wizję lekkich, wysokowydajnych komponentów rowerowych z Niemiec i będzie w sposób zrównoważony wzmacniać i dalej rozwijać tę ideę i nasze wartości" - mówi założyciel Tune i weteran lekkich konstrukcji Uli Fahl. 

Carsten Krumm, dyrektor zarządzający carbovation, obejmie rolę nowego dyrektora zarządzającego tune i poprowadzi firmę do przodu dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu. Christoph Sawitzki, odpowiedzialny za dział "Sporting Goods" w carbovation, będzie również częścią kierownictwa i wniesie swoją wiedzę w dziedzinie kolarstwa. Należy podkreślić, że obie marki, Tune i Lightweight, będą zarządzane niezależnie i zachowają swoją unikalną tożsamość.

Od lewej do prawej: dyrektor zarządzający Murfeldt Detlev Höhner, dyrektor zarządzający Tune Christoph Sawitzki, założyciel Tune Uli Fahl i dyrektor zarządzający Carbovation Carsten Krumm. - Zdjęcie Carbovation

Krótkie spojrzenie wstecz

Po niewypłacalności Wissler Group - ówczesnej spółki macierzystej producenta Lightweight Carbon Sports - w 2019 r. jako partner strategiczny wkroczył ekspert w dziedzinie wysokowydajnych materiałów (niemetalicznych) Murtfeldt Kunststoffteile GmbH & Co KG z siedzibą w Dortmundzie. Trio firm stojących za marką Lightweight, producenci CarboFibretec GmbH i Wissler Technologie GmbH, a także właściciel sprzedaży i marki Carbon Sports GmbH - zostali połączeni pod nowym parasolem Carbovation GmbH. Oprócz komponentów rowerowych pod marką Lightweight, Carbovation produkuje również różne inne produkty dla sektora przemysłowego, lotniczego oraz sportowego i lifestylowego.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl