​Pirelli P ZERO RACE TLR RS, nowa szosowa opona wyścigowa opracowana z myślą o najlepszych osiągach

Była już używana w wyścigach przez zawodników z zespołu World Tour Lidl-Trek, z ponad 70 miejscami na podium, w tym 30 zwycięstwami, na dzień dzisiejszy. Posiada ulepszoną mieszankę SmartEVO2, która jest jeszcze bardziej zorientowana na wyścigi. Lekka i szybka, z -16% oporem toczenia w porównaniu do P ZERO RACE

Pirelli wprowadza na rynek P ZERO RACE TLR RS (Racing Speed), swoją najlepszą oponę do kolarstwa szosowego. Została stworzona z myślą o rowerach wyścigowych i kolarzach poszukujących najlepszych osiągów na poziomie zawodowców. 

Począwszy od wczorajszego etapu 107. Giro d'Italia (Tour of Italy), drużyna World Tour Lidl-Trek oficjalnie przyjęła tę nową oponę. Amerykańskie drużyny męskie i żeńskie rywalizują na niej od początku sezonu (z etykietą Pirelli #prototype) i zgromadziły już ponad 70 miejsc na podium, w tym 2. miejsce w wyścigu Strade Bianche i Strade Bianche Kobiet, 2. miejsce w Liège-Bastogne-Liège Femmes, a także 2. i 3. miejsce odpowiednio w Paris-Roubaix Femmes i Paris-Roubaix. Z dotychczasowych podiów aż 30 to zwycięstwa, w tym na 4. etapie Giro d'Italia, Tour of the Alps, Gent-Wevelgem, Tour de la Provence i Tour des Flandres Women, a także dwa tytuły krajowe (ITT i szosa) w mistrzostwach RPA. 

P ZERO RACE TLR RS to najnowsza ewolucja opon rowerowych P ZERO Race produkowanych w fabryce Pirelli w Mediolanie-Bollate. Ten nowy produkt plasuje się na szczycie gamy opon szosowych Pirelli o wysokich osiągach i został zaprojektowany i opracowany specjalnie z myślą o zawodach. Nowa opona ma silnego ducha "wyścigowego"; koncentruje się na przyczepności, w każdych warunkach pogodowych, a także na doskonałym prowadzeniu podczas hamowania, przyspieszania i na zakrętach, bardzo niskich oporach toczenia i mniejszej wadze.

MIESZANKA SMARTEVO NOWEJ GENERACJI   

P ZERO RACE TLR RS wykorzystuje mieszankę SmartEVO2 o oryginalnej formule, która jest dalej rozwijana pod względem składu chemicznego i procesu. Produkowana w tych samych zakładach Pirelli, które tworzą mieszanki do sportów motorowych, SmartEVO2 jest wynikiem "inteligentnej" mieszanki polimerowej - tj. poddanej obróbce chemicznej w celu zwiększenia funkcji różnych łańcuchów polimerowych - stworzonej w celu jednoczesnego zapewnienia przyczepności i prędkości opony, które teraz zostały jeszcze bardziej ulepszone.

P ZERO RACE TLR RS posiada lżejszą wersję opatentowanej przez Pirelli technologii karkasu SpeedCORE™. Grubość bieżnika i warstwy tkaniny struktury zostały zmodyfikowane w celu zmniejszenia masy (-8%* w porównaniu do P ZERO RACE TLR) i przyczyniają się, wraz z mieszanką, do znacznego zmniejszenia oporów toczenia (-16%* oporów toczenia w porównaniu do i tak już wysokiej wydajności P ZERO RACE TLR). 
(*) średnia wartość zmierzona na stanowisku testowym ze wszystkich czterech dostępnych pomiarów

P ZERO RACE TLR RS to opona przystosowana do systemów bezdętkowych, wyposażona w nową stopkę, której geometria i struktura wewnętrzna, wykonana z innym układem nici kevlarowych, została przeprojektowana, aby zapewnić najlepszą kompatybilność opony z obręczami najnowszej generacji, zarówno hakowymi, jak i bezhakowymi.

SZYBKI I ELASTYCZNY PROJEKT 

Bliskość między działem badawczo-rozwojowym Pirelli w Mediolanie Bicocca a odnowioną fabryką w Bollate umożliwiła szybki i wydajny rozwój tej nowej opony, której zaprojektowanie zajęło mniej niż sześć miesięcy. Prototypy zostały przetestowane i zatwierdzone zarówno w laboratorium, przy użyciu wirtualnych modeli rozwojowych (dostępnych dla Pirelli i powszechnie stosowanych w sektorze motoryzacyjnym) w centrum testowym Pirelli Indoor Testing, jak i na drodze. Wspólne testy zespołu testerów Pirelli i sportowców Lidl-Trek odbyły się podczas zjazdów z Etny na Sycylii i przez las Arenberg we Francji. 

P ZERO RACE TLR RS jest zatem najbardziej zaawansowaną wersją szosowych opon wyścigowych Pirelli i plasuje się na szczycie oferty. Jej nagłówek "Racing Performance" określa jej zastosowanie, a tym samym wyróżnia się w porównaniu z P ZERO RACE (All-Round Performance) i wersją 4S (All-Weather Performance). Pozostałe modele (P ZERO RACE TLR SL, P ZERO RACE Tub SL i P ZERO RACE TT) uzupełniają gamę i są przeznaczone do konkretnych aktywności rowerowych. 

Od dziś P ZERO RACE TLR RS można znaleźć w rozmiarach 26-622, 28-622, 30-622 i 32-622 w najlepszych sklepach rowerowych i online.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl