BYB Chrono Lap Timer twierdzi, że łatwiejsze śledzenie w wysokiej rozdzielczości poprawi Twoją szybkość

Wiedza o tym, jak sobie radzisz na trasie, jest pierwszym krokiem do szybszej jazdy, a nowy licznik okrążeń Chrono firmy BYB chce uczynić ten proces łatwiejszym i dokładniejszym. Śledzenie czasów okrążeń wstecz jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do przyspieszenia - niezależnie od tego, czy chodzi o DH, cyclocross, tor, czy gdziekolwiek pomiędzy. Jednak drobne niedokładności w czasach startu i zatrzymania oraz problem z precyzją pomiaru GPS z przeciętnych urządzeń rejestrujących szybko składają się na dużą niedokładność, podczas gdy wiele ważnych wyścigów wygrywa się lub przegrywa o ułamki sekund.

Nowy BYB Chrono ma na celu zwiększenie precyzji śledzenia prędkości każdego okrążenia, dzięki prostej konfiguracji, którą można sparować z innymi urządzeniami, aby zwiększyć dokładność...

Liczniki okrążeń BYB Chrono zapewniają precyzję w sprawdzaniu prędkości jazdy

BYB nie jest kimś nowym w wykorzystywaniu większej ilości danych, abyś był szybszy. Ich kompleksowe systemy gromadzenia danych telemetrycznych od lat pomagają zawodnikom Pucharu Świata w DH osiągać lepsze wyniki. Zbierają dane o pozycji, działaniu zawieszenia i hamowaniu w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zawodnicy mogą zobaczyć, jak mogą zoptymalizować ustawienia roweru i mocniej naciskać na trasie wyścigu. Ale w pełni profesjonalne systemy telemetryczne są drogie - często prawie 2000 € za nawet "niedrogą" kompletną konfigurację. Teraz, za ułamek tej ceny, BYB twierdzi, że ich zaawansowany lap timer może dać ci przewagę nad konkurencją.

O co chodzi z tym licznikiem okrążeń?

BYB chciał przenieść niektóre ze swoich sprawdzonych w wyścigach Pucharu Świata technologii treningowych do bardziej przystępnego poziomu cenowego.

"Nowe urządzenie upraszcza cały proces i czyni go jeszcze bardziej przystępnym dla każdego".

BYB Chrono to licznik okrążeń, który zawiera śledzenie jazdy GPS w wysokiej rozdzielczości, wbudowany czujnik prędkości i opcjonalne zewnętrzne wyzwalacze okrążeń. Łącząc dokładniejsze pozycjonowanie GPS z dokładniejszym pomiarem czasu rozpoczęcia/zatrzymania, BYB twierdzi, że zapewnia znacznie bardziej użyteczny wgląd w rzeczywiste czasy jazdy i więcej miejsca na poprawę wydajności podczas treningu.

Jak to działa?

Chrono może działać w 4 różnych trybach, w zależności od sposobu sparowania go z innymi urządzeniami.

  • Tylko GPS jest najprostszy. Wystarczy przypiąć go podczas jazdy. 
  • GPS + wbudowany czujnik prędkości. Umieść magnes na szprychach i przypnij Chrono do roweru, a dokładność prędkości i odległości zostanie zwiększona. 
  • GPS + opcjonalny wyzwalacz zewnętrzny. Na zapętlonych trasach ustaw jeden zewnętrzny wyzwalacz na linii mety, a na otwartej trasie z jednym przejazdem ustaw parę zewnętrznych wyzwalaczy na ziemi. Gdy przejedziesz obok, uzyskasz idealnie precyzyjny czas, tak jak w dniu wyścigu. Możesz nawet ustawić dwa wyzwalacze na krótkim odcinku, aby wybrać najszybszą linię z nową precyzją. 
  • GPS + czujnik prędkości + zewnętrzny wyzwalacz. Połącz to wszystko, aby uzyskać najdokładniejsze dane treningowe, z jakimi kiedykolwiek będziesz musiał pracować.

Szczegóły techniczne

Licznik okrążeń BYB Chrono GPS i zewnętrzne wyzwalacze Chrono składa się z pojedynczej lekkiej czarnej skrzynki i dwóch opcjonalnych czerwonych zdalnych wyzwalaczy. Wszystkie są kompaktowe, wielkości około 4x8 cm, wodoodporne i zasilane akumulatorami.

Podstawą tego, co sprawia, że BYB Chrono jest lepszym narzędziem treningowym, jest przede wszystkim dokładniejszy GPS. Mówi się, że został opracowany w oparciu o bardziej precyzyjną technologię motoryzacyjną - GPS Chrono ma dokładność do zaledwie 50 cm. Jest to możliwe dzięki najnowszemu wielopasmowemu i wielokonstelacyjnemu chipowi GPS. Ponadto Chrono mierzy pozycję użytkownika z częstotliwością 25 Hz. Oznacza to 25 punktów lokalizacji GPS rejestrowanych co sekundę. 

Ta wysoka częstotliwość próbkowania danych tworzy "idealnie narysowane trajektorie, płynnie zakrzywione i nie postrzępione, nawet przy dużych prędkościach".

Chrono jest dostarczany z bezpłatną aplikacją na smartfony, która pozwala szybko pobrać dane dotyczące czasu okrążenia w trakcie sesji treningowej. Zwłaszcza w przypadku korzystania z zewnętrznych wyzwalaczy można łatwo zobaczyć, gdzie zyskuje się lub traci czas. Można też skupić się na tym, jak poprawić określone sekcje trasy. 

"Dzięki możliwości wyboru i analizy określonych linii, użytkownicy mogą wskazać obszary wymagające poprawy i śledzić postępy w czasie".

BYB Chrono - ceny, opcje i dostępność

Podstawowe narzędzie do pomiaru czasu okrążenia BYB Chrono jest sprzedawane za 300 €, w tym urządzenie Chrono, mocowanie i magnes czujnika prędkości. Para czerwonych triggerów do Chrono kosztuje dodatkowe 280 euro. (Wszystkie ceny NIE zawierają podatku VAT).

Zarówno Chrono, jak i jego opcjonalne wyzwalacze są już dostępne bezpośrednio w BYB, z opcją dostawy w każde miejsce na świecie.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl