​Miernik mocy Campagnolo Super Record - oficjalna prezentacja

 High Precision Power Measurement to sposób, w jaki Campagnolo opisuje swój nowy miernik mocy oparty na pająku. W rzeczywistości, mimo że jego ramiona wyraźnie oznaczały go jako mechanizm korbowy Campy Super Record, włoski producent komponentów bezpośrednio odnosi się do niego jako miernika mocy Campagnolo HPPM. To skłania do pomysłu, że koncentrują się na technologii wewnątrz urządzenia bardziej, niż na aktualizacji i tak już drogiej bezprzewodowej grupy Super Record

Wewnątrz miernika znajduje się 16 tensometrów rozmieszczonych w 4 oddzielnych mostkach Wheatstone'a i 1 żyroskop. 

Zapewnia to precyzyjny pomiar momentu obrotowego podczas pedałowania w pełnym zakresie 360°. Automatycznie dostosowuje również się do zmian temperatury. Urządzenie zapewnia również próbkowanie danych o wysokiej częstotliwości, które mierzy prędkość kątową (kadencję) co 5 milisekund, aby uzyskać płynne krzywe mocy (200x na sekundę). Te zastosowane przez campagnolo mostki Wheatstone'a są nieco wyjątkowe, ponieważ najdokładniejsze mierniki mocy w ramieniu (np. Infocrank) zwykle używają 1 mostka Wheatstone'a na ramię z 4 tensometrami, aby zapewnić dokładność i kompensację temperatury. Najdokładniejsze pająkowe mierniki mocy (np. SRM) mają zwykle 1 lub 2 mostki Wheatstone'a na ramię z 4 tensometrami każdy, aby zapewnić dokładność. Campy ma 4 mostki Wheatstone'a umieszczone wokół pająka (przypuszczalnie na każdym ramieniu łączącym się z tarczami) z łącznie 16 tensometrami. Wynikowa dokładność pomiaru mocy wynosi +/-1% (maksymalny pomiar mocy 4000 W), dzięki czemu Campagnolo HPPM jest na równi z najlepszymi miernikami mocy. 

Ten kompletny miernik mocy Campagnolo Super Record HPPM waży zaledwie 656 g (172,5 mm z pierścieniami 45/29T, łożyskami i śrubą korby). To tylko 38 g więcej niż standardowy mechanizm korbowy Super Record bez miernika mocy. Lub w dół o pełne 124 g z 780 g w przypadku podobnie wyglądającego miernika mocy SRM Campagnolo z kompaktowymi tarczami. Korba Super Record HPPM posiada wąski współczynnik Q wynoszący 148 mm, co stanowi wzrost o 2,5 mm w porównaniu ze standardowymi korbami SR.  

Najnowsza wersja aplikacji My Campy 3.0 na iOS lub Androida pozwala szybko skalibrować nowy miernik mocy i sprawdzić stan naładowania baterii. Miernik mocy Campagnolo HPPM ma deklarowany czas działania 5 tygodni lub 2500 km na jednym ładowaniu. Jest ładowany w 3 godziny i 45 minut za pomocą tego samego 2-wtykowego magnetycznego kabla USB, co Super Record Wireless. Miernik mocy Campagnolo HPPM ma klasę wodoodporności IP67.Komunikuje się przez ANT+ i Bluetooth na częstotliwości 2,4 GHz. Campagnolo certyfikowało go do użytku w Ameryce Północnej, UE / Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i Japonii

Nowy mechanizm korbowy Campagnolo HPPM z miernikiem mocy jest sprzedawany za 2449 USD / 2240 EUR z zestawem wydrążonych ramion karbonowych UD Super Record z tytanową osią Ultra-Torque i ceramicznymi łożyskami USB. W tej cenie można wybierać spośród ramion 170, 172,5 lub 175 mm i najnowszych kombinacji tarcz SRW 45/29, 48/32 lub 50/34T.


o autorze

Bolesław Zaras

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl