Wahoo - sterowanie GoPro, oświetleniem i muzyką z poziomu komputera rowerowego

Aktualizacja oprogramowania oznacza również możliwość wysyłania usystematyzowanych treningów do Wahoo z większej liczby aplikacji innych firm. Update pozwala także na sterowanie światłami i odtwarzaniem muzyki. Sterowanie kamerką GoPro pojawi się w najbliższym czasie.

Wahoo twierdzi, że aktualizacje oprogramowania umożliwiają włączanie i wyłączanie tych podłączonych urządzeń oraz przełączanie trybów poprzez naciśnięcie przycisków na komputerkach Elemnt Roam lub Bolt. Producent zintegrował również możliwość korzystania z większej ilości aplikacji treningowych innych firm ze swoimi komputerami rowerowymi. Dołożono także tryb ciemny, który ułatwia odczyt ekranu w różnych warunkach oświetleniowych. 

Synchronizując GoPro z komputerem rowerowym, Wahoo twierdzi, że będziesz mógł uruchamiać i zatrzymywać nagrywanie, robić zdjęcia i dostosowywać ustawienia kamery z komputera rowerowego. Powinno to być znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze niż naciskanie przycisków na samej kamerze, gdziekolwiek jest zamontowana. Wahoo nie potwierdziło jeszcze, kiedy GoPro Control zostanie uruchomione.

Wahoo twierdzi, że jego komputery mogą parować się z inteligentnymi światłami rowerowymi kompatybilnymi z ANT+, w tym z Bontrager i Garmin, aby je włączać i wyłączać oraz zmieniać jasność. Zdalnie sterowane światła rowerowe są na rynku już od dłuższego czasu. Jest coraz więcej lampek, które umożliwiają sterowanie nie tylko bezpośrednio z urządzenia, ale także poprzez piloty umieszczane bliżej chwytów, co w oczywisty sposób wpływa na bezpieczeństwo obsługi podczas jazdy. Teraz takich rozwiązań obecnie jest jeszcze więcej i w różnych przedziałach cenowych, choćby w produktach Magicshine, które od niedawna są na polskim rynku. Zaimplementowana przez Wahoo funkcja Smart Light Control może okazać się przydatna, jeśli już masz inteligentne oświetlenie przednie lub gdy chcesz dostosować ustawienia, zwłaszcza tylnego światła, w trakcie jazdy. 

W dalszym ciągu uważam że sterowanie oświetleniem z pilota jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, ale pomysł Wahoo może być przydatny jeśli nie mamy go wcale lub chcemy oczyścić kokpit z nadmiaru gadżetów. Co ciekawe to fakt, że ustawienie automatycznej aktywacji świateł w komputerku włącza światła na początku jazdy i wyłącza na końcu. Dzięki temu każdy, kto zapomniał włączyć świateł lub zostawił je włączone podczas postoju w kawiarni po jeździe, będzie z tego zadowolony. 

Nowe sterowanie muzyką zapewnia funkcję odtwarzania, wstrzymywania i przerzucania kolejności utworów oraz zmiany głośności na zakładce komputerka Wahoo. Słuchanie muzyki jest fajne podczas jazdy, pamiętajcie jednak o zachowaniu bezpieczeństwa - swojego i innych. Moim zdaniem funkcja została dołożona trochę na przylepkę, bo wszystkie te i inne funkcje możecie wykonać z poziomu samych słuchawek, no ale fajnie że jest. Tyle w temacie muzyki.

Znacznie ciekawiej przedstawia się nowa integracja planów treningowych. Oznacza to, że możesz teraz wysyłać ustrukturyzowane treningi do komputera rowerowego z większej liczby aplikacji rowerowych innych firm. Należą do nich Humango, Final Surge, Nolio i Join. Wahoo jednak zapowiada, że będzie ich więcej. 

Gdy działasz zgodnie z planem treningowym, zaplanowane sesje zostaną automatycznie załadowane do Wahoo. Jeśli zdecydujesz się wykonać trening, na ekranie pojawią się zalecane interwały, informujące o tym, w której strefie treningowej należy jeździć przez jaki czas. W porównaniu do zapisywania formatu sesji i przyklejania go na mostku lub zapamiętywania, jest to prostszy sposób na ukończenie wyczerpującego treningu.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl