Nowa opona szosowa Panaracer Agilest Fast

Panaracer wprowadził na rynek nową wersję "Fast" opony szosowej Agilest, która ma oferować niższe opory toczenia dzięki zastosowaniu nowej techniki produkcji podobnej do klejenia ultra sonicznego, lecz z zastosowaniem wiązki elektronów zamiast fal dźwiękowych. "

Jest to wiązka elektronów, która łączy wszystkie warstwy w oponie razem i eliminuje wszelkie błędy - lub możliwość wystąpienia luki między warstwami". Firma twierdzi, że proces ten, stosowany w innych branżach, poprawia integralność opony - zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z kontrolą, jakości, jednocześnie obniżając opór toczenia. Panaracer uważa, że typowy proces produkcji opon, w którym różne warstwy materiału są łączone, a następnie wulkanizowane, zwiększa możliwość wystąpienia drobnych wad produkcyjnych, które mogą nie być widoczne od strony zewnętrznej podczas sprawdzania opony pod kątem kontroli, jakości. Proces łączenia wiązką elektronów pozwala podobno na "znacznie bardziej precyzyjne wyrównanie i łączenie materiałów, niezależnie od ich ilości". Dzięki zastosowaniu nowo zaprojektowanej mieszanki i połączeniu strony bieżnika opony stykającej się z podłożem z wewnętrznym pasem odpornym na przebicie, zmniejszono opory toczenia bez utraty odporności na przebicie. 

Wszystkie opony Panaracera są produkowane pojedynczo przez rzemieślników w fabryce Tanba w prefekturze Hyogo. „AGILEST FAST” jest podobnie produkowany i starannie wykonany.  Według zapewnień producenta nowa opona szosowa ma być "tak szybka, jak żadna inna dostępna na rynku" włączając w to konkurencją z pod znaku Continental i Vittoria

Opona Panaracer Agilest Fast będzie kosztować około 79,99 USD za sztukę.


o autorze

Bolesław Zaras

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl