​Pirelli przedstawia CINTURATO GRAVEL RC X

Pirelli wprowadza na rynek oponę CINTURATO Gravel RC X, nową wersję swojej słynnej opony CINTURATO Gravel RC przeznaczoną do rowerów szutrowych do jazdy w trudnym terenie. 

Zaprojektowana na nierówne drogi, mieszane tereny i najtrudniejsze szutrowe szlaki, CINTURATO Gravel RC X jest idealnym wyborem dla kolarzy, którzy rywalizują w kultowych wyścigach tej dyscypliny, a także dla najbardziej ekstremalnych bikepackingów. X oznacza Extreme i wskazuje kategorię opon rowerowych Pirelli dedykowanych do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zastosowań. 

CINTURATO Gravel RC X to opona przystosowana do montażu bezdętkowego, która oferuje jeszcze większą wytrzymałość boków w połączeniu z doskonałymi oporami toczenia. Od serii Gravel po wyścigi Unbound, opona CINTURATO Gravel RC X może wygodnie poradzić sobie z najbardziej ekstremalnymi zawodami: jest gładka i szybka na twardych nawierzchniach i na prostych odcinkach, dzięki środkowemu bieżnikowi z niskimi i gęstymi klockami oraz oferuje doskonałą przyczepność na zakrętach, dzięki bokom z wysokimi i penetrującymi klockami. Bieżnik modelu RC X jest taki sam jak w modelu Gravel RC, oparty na oponach Pirelli SCORPION XC RC, które narodziły się w wyścigach Cross Country i Marathon Pucharu Świata MTB i zostały stworzone dla szybkich, doświadczonych kolarzy.

Nowa konstrukcja TechWALL X posiada nylonowy karkas 60TPI z dłuższymi zakładkami na ścianie bocznej: boki są zatem wzmocnione i odporne na przecięcia. Oprócz tego istnieje warstwa ochronna od stopki do stopki z kwadratowej tkaniny o dużej gęstości, która jest obecna we wszystkich oponach Pirelli z serii Gravel. Dzięki swojej konstrukcji opona zachowuje typową gładkość i przyczepność modelu RC, ale jest znacznie bardziej odporna na przecięcia ścian bocznych i bardziej stabilna na zakrętach, co czyni ją idealną do najtrudniejszych terenów i najbardziej wymagających zastosowań.

Podobnie jak inne opony CINTURATO Gravel z gamy, nowa opona CINTURATO Gravel RC X również została wykonana z wypróbowanej i wysokowydajnej mieszanki SpeedGRIP Pirelli, która charakteryzuje się dużą trwałością, doskonałą przyczepnością chemiczną na mokrych nawierzchniach i zmniejszonymi oporami toczenia, bardzo podobnymi do opon szosowych.

Oponę CINTURATO Gravel RC X, zaprezentowano po raz pierwszy publicznie na ostatnich targach Eurobike we Frankfurcie w Niemczech. Została ona także wybrana przez partnerów Pirelli w wyścigach szutrowych, w tym Lawrence'a "Larry'ego" Warbasse'a (AG2R Citroën Team) i Hannah Shell, którzy niedawno ścigali się na nowej oponie CINTURATO Gravel RC X podczas słynnego wyścigu szutrowego Unbound.

CINTURATO Gravel RC X jest już dostępna w najlepszych sklepach rowerowych i online, w rozmiarach 35-622 (Classic), 40-622 (tradycyjny czarny) i 45-622 (Classic).


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl