​Puchar Świata w Enduro i Downhillu po raz pierwszy w Polsce!

“WHOOP UCI MTB World Series”. Nie przegap udziału w największym wydarzeniu rowerowym sezonu

Kolarstwo górskie w odmianach grawitacyjnych, takich jak Downhill (DH), Enduro (EDR) i enduro na rowerach elektrycznych (E-EDR), przyciąga ogromne rzesze kibiców. Nie ma się co dziwić, w końcu są to najbardziej spektakularne i ekscytujące dyscypliny. Seria zawodów Pucharu Świata “WHOOP UCI MTB World Series” to międzynarodowa impreza organizowana w najlepszych rowerowych destynacjach na świecie. W tych dyscyplinach to impreza najwyższej rangi. Już w maju spełni się marzenie wielu polskich kolarzy górskich - po raz pierwszy te prestiżowe zawody odbędą się w naszym kraju! Prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, wraz z ekipą Enduro Trails - organizatorem zawodów w Polsce - serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w imprezie i wielu wydarzeniach jej towarzyszących! Bilety już w sprzedaży.

Jedno wydarzenie, dwie miejscowości, trzy dyscypliny Pucharu Świata UCI

Zawody rozgrywać się będą w 3 dyscyplinach, a finał każdej z nich odbędzie się innego dnia między 17 a 19 maja 2024. W piątek odbędzie się Puchar Świata w enduro (EDR), a w sobotę zmagania E-EDR (enduro na rowerach wspomaganych elektrycznie) - oba na trasach kompleksu ścieżek rowerowych Enduro Trails  w Bielsku-Białej. Rywalizacja w obu dyscyplinach rozegrana będzie także w formacie Open, dzięki czemu oprócz światowej elity i zawodowców na starcie staną również najszybsi amatorzy. Finał obu wyścigów i dekoracja zwycięzców odbędzie się na terenie Bielskich Błoni przy ul. Pocztowej. Zwieńczeniem  weekendu będzie Puchar Świata w Downhillu (DHI), najbardziej widowiskowej dyscyplinie rowerowej grawitacji. Finały Downhillu odbędą się w niedzielę w Szczyrku i jak przystało na przysłowiową wisienkę na torcie, będą transmitowane na żywo w Eurosporcie, a dla publiczności na miejscu zorganizowana będzie strefa kibica z licznymi atrakcjami od globalnych partnerów serii.

Profesjonalizm i fantastyczna zabawa

Puchar Świata “WHOOP UCI MTB World Series” to niepowtarzalna okazja by zobaczyć największe gwiazdy tego sportu na żywo. Na liście startowej pojawią się między innymi takie nazwiska jak: Loic Bruni, Vali Höll, Greg Minnaar, Rachel Atherton, Danny Hart, Tahnee Seagrave, Richie Rude, Isabeau Courdurier czy Jesse Malamed. Nie zabraknie też reprezentantów Polski, przede wszystkim Sławka Łukasika - najbardziej utytułowanego polskiego downhillowca, który od kilku lat podbija światową scenę enduro i ma szansę na wygraną na rodzimej ziemi, czy Katarzyny Burek - wielokrotnej Mistrzyni Polski zarówno w w obu dyscyplinach, która walczyć będzie o pierwszą dziesiątkę w Enduro. Puchar Świata będzie niepowtarzalną okazją do tego, aby zobaczyć rowerzystów światowego formatu w akcji, a może nawet zebrać autograf od swoich idoli. Poza emocjami sportowymi organizatorzy zadbają o liczne atrakcje towarzyszące. Zarówno na Bielskich Błoniach, jak i w Szczyrku zorganizowane będą strefy kibica z transmisjami live  z zawodów na dużych telebimach, strefa expo z licznymi wystawcami z branży rowerowej, animacje i warsztaty dla dzieci, muzyka na żywo, wywiady z zawodnikami i strefa gastronomiczna. WHOOP UCI Puchar Świata MTB to impreza nie tylko dla fanów kolarstwa, ale dla całych rodzin. 

Bielsko-Biała podbija światową scenę rowerową

Misją Warner Brothers Discovery, głównego organizatora serii, jest unifikacja wszystkich dyscyplin kolarstwa górskiego w jednej globalnej serii. Światowa seria jednoczy wszystkich kolarzy górskich, zawodowców i amatorów, zawodników i kibiców pozwalając wspólnie rozwijać ten sport możliwie jak najlepiej! 

Majowe zawody w Bielsku-Białej to jeden z przystanków w całej serii Pucharów Świata WHOOP UCI MTB, która w tym roku gościć  będzie w dziesięciu krajach na całym świecie. Bielsko-Biała dołącza do kalendarza obok tak kultowych rowerowych lokalizacji jak Fort William w Szkocji, Finale Ligure we Włoszech, Lake Placid w USA czy Les Gets we Francji. Wydarzenie będzie niezapomnianym widowiskiem grawitacyjnych odmian kolarstwa górskiego. Jest to też nobilitacja dla bielskich tras rowerowych, które od wielu lat są mekką polskiego enduro, a teraz wypłyną na szerokie wody światowej sceny MTB.

Warner Brothers Discovery odpowiada za całą serię zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górskim, ekipie Enduro Trails powierzono natomiast organizację zawodów w Polsce. Głównym partnerem i wsparciem dla organizatorów jest miasto Bielsko-Biała. Pozostali partnerzy imprezy: Województwo Śląskie, Murapol, Aluprof i miasto Szczyrk.

Dowiedz się więcej na:https://endurotrails.pl/whoop-uci-mtb-puchar-swiat...

Harmonogram

Środa 15.05

Enduro (EDR, E-EDR, Open): odprawa zawodników w Bielsku

Downhill (DHI): odprawa zawodników w Szczyrku

Czwartek 16.05

Enduro (EDR, E-EDR, Open): ostatnie odprawy zawodników i treningi na trasach

Downhill (DHI): ostatnie odprawy zawodników i piesza inspekcja trasy

Otwarcie strefy Expo i strefy kibica na Błoniach w Bielsku

Konferencja Prasowa (wieczór)

Piątek 17.05

Enduro (EDR, Open EDR): Wyścig Pucharu Świata Enduro oraz Open Enduro

Downhill (DHI): dwie sesje treningowe na trasie (popołudniowa mierzona)

Strefa Expo na Błoniach i Zawody Pump Track dla dzieci

Strefa kibica na Błoniach: telebim z bieżącymi relacjami z Wyścigu i wywiadami

Sobota 18.05

Enduro (E-EDR, Open E-EDR): Wyścig Pucharu Świata E-Enduro oraz Open E-Enduro

Downhill (DHI): sesja treningowa, przejazdy kwalifikacyjne, półfinały

Strefa Expo na Błoniach, animacje dla dzieci, koncerty wieczorem

Strefa kibica na Błoniach: telebim z bieżącymi relacjami z Wyścigu i wywiadami

Niedziela 19.05

Otwarcie stref kibiców w Szczyrku: telebim z bieżącymi wynikami i transmisją Live

Downhill (DHI): sesja treningowa, finały juniorów LIVE, finał Elity LIVE

Foto: Karolina Krasińska i Przemek Kita


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl