​Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku

Wystartował szesnasty już sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w roku 2024 składa się z 16 etapów rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu. Tegoroczna inauguracja odbyła się w Serocku, a frekwencja okazała się imponująca. W kolarskim miasteczku na Rynku w Serocku stawiło się prawie 700 amatorów dwóch kółek. Potężny peleton!

- Z wielką przyjemnością wróciliśmy do Serocka - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To dobrze znany przez kolarzy pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, z Rezerwatem Zegrze i Wąwozem Szaniawskiego. Tam wiodły też nasze trasy. Tak wysoka frekwencja podczas inauguracji w Serocku to świetna zapowiedź nowego sezonu, ale też wyraźny sygnał, że amatorzy MTB bardzo doceniają naszą pracę przy organizacji LOTTO Poland Bike Marathon.

Na dystansie MAX (52 km) wygrał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Szymona Lachowicza (Warszawski Klub Kolarski) i Adama Andrzejczuka (Pego.CC.iFon). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Grabowska (Enea KS Energia Kozienice), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Dominiką Sadowską (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Antoni Mrowiński, finiszując przed Michałem Grucą (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci był Dawid Bojarczak (Łapy). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MSR & Toyota Grupa Cygan), przed Alicją Surdyk i Aleksandrą Dorsz (obie z Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wygrał Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Igorem Kotlengą (Jabłonna) i Michałem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie kolarskiego miasteczka swoje wyścigi miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był MSR & Toyota Grupa Cygan, przed Damovo Bike Team i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed MSR & Toyota Grupa Cygan i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Luszkowie, przed Dudkowskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w Jabłonnie. Poprzedzi je dzień wcześniej w sobotę Rodzinny Piknik Rowerowy na terenie zabytkowego Pałacu w Jabłonnie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl