Stan tras w kompleksie Enduro Trails Bielsko-Biała w cieniu zbliżających się zawodów rangi międzynarodowej

Niestety mimo zbliżających się zawodów rangi międzynarodowej, stan ścieżek kompleksu rowerowego Enduro Trails jest fatalny, a wiele rażących uszkodzeń zwiększa niebezpieczeństwo dla użytkowników. Znany zawodnik polskiej sceny grawitacyjnej Arkadiusz Perin prezentuje opis  sytuacji i ogłosił petycję w sprawie ich naprawy.

Wszyscy znamy i lubimy kompleks rowerowy Enduro Trails w okolicy Bielska Białej. Niestety w ostatnich latach dzieją się tam dziwne rzeczy związane z utrzymaniem tras w ruchu. Należy zauważyć, że omawiany kompleks górskich tras rowerowych został wybudowany ze środków publicznych, a następnie przekazany prywatnej firmie, która miała o niego zadbać i utrzymać trasy w jak najlepszym stanie. Trasy rowerowe zdaniem wielu kolarzy wymagają gruntownego remontu. Niestety mimo przeznaczenia w tym roku przez miasto Bielsko Biała ponad 360 tyś zł na ich utrzymanie, na ścieżkach nie widać realizacji żadnych prac. Utrzymanie ścieżek pozostawia wiele do życzenia a jakby tego było mało, istnieje na nich wiele rażących uszkodzeń  - złamane deski na mostkach, pozrywane siatki antypoślizgowe, złamane barierki bezpieczeństwa, duża ilość luźnych kamieni oraz zniszczona nawierzchnia.

Okazuje się ponadto, iż sprawa ma drugie dno związane z przetargiem na ich utrzymanie sprzed paru lat - Informacje na ten temat obecnie są weryfikowane przez redakcję i jak otrzymamy pełen obraz sprawy i materiał dowodowy przedstawimy go w oddzielnym artykule. 

Poniżej znajduje się link do petycji Arkadiusza Perina:

https://www.petycjeonline.com/utrzymanie_tras_rowerowych_enduro_trails_w_bielsku-biaej


o autorze

Bolesław Zaras

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl