​Startują zapisy Nie Pompujesz – Nie Jedziesz 2024

Najszybsi rowerzyści w Polsce ponownie na starcie cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz! Zaczynamy rywalizację o ponad 30 000 zł w gotówce, nagrody rzeczowe i punkty do klasyfikacji generalnej! W tym roku widzimy się na 8 torach w całej Polsce! Gotowi na najlepsze ściganie i niesamowitą zabawę w pięciu kategoriach?! 30 marca o godzinie 18:00 startują zapisy! 

W tegorocznych kalendarzu organizator cyklu Sfera Sportu zaplanowała 8 rund rozgrywanych w 8 miejscowościach. Areną rywalizacji będą tory zbudowane przez BT Project! Rywalizację rozpoczynamy 27 kwietnia w Kudowie – Zdroju, a wielki finał odbędzie się w Żyrardowie, gdzie punkty do klasyfikacji generalnej liczą się podwójnie (kategoria PRO i Kobiety)!

Rejestracja na zawody rusza już 30 marca o godzinie 18:00 na odświeżonej stronie internetowej www.pompuje.pl. Jak wiecie miejsca na zawody szybko znikają, więc warto pospieszyć się z decyzją o starcie! 

Tytułów w tym roku bronią Gustaw Dądela (PRO), Marika Kudra (Kobiety), Szymon Niedziela (Amator), Jakub Banach (Junior), Wojciech Niemirski (Kids). Czy znajdą się pogromcy zeszłorocznych triumfatorów? Przekonamy się po 8 rundach. 

W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej PRO, Kobiety, Amator, Junior! Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika i zawodniczkę na pumptrakach! 

Zmiany w sezonie 2024

 • łączny limit w kategoriach PRO, Kobiety, Amator, Junior wynosi 100. W dniu zawodów nie są prowadzone zapisy w tych kategoriach
 • do klasyfikacji generalnej liczy się 5 najlepszych rezultatów
 • nakaz startu tylko w pedałach platformowych
 • w przypadku równej ilości punktów w klasyfikacji generalnej o dalszym miejscu decyduje liczba zwycięstw, drugich miejsc, trzecich miejsc
 • nakaz startu w kategorii PRO dla zawodników, który w sezonie 2023 zajęli miejsca w kategorii PRO od 1 do 15
 • nakaz startu 5-ciu najlepszych zawodników w kategorii PRO, którzy w sezonie 2023 zajęli miejsca od 1 do 5 w kategorii Amator (Niedziela Szymon, Kowara Dawid, Pańczyk Robert, Kołek Jakub, Skibiński Mateusz)

Zmiany w kategorii KIDS w roku 2024

 • maksymalna ilość zawodników w tej kategorii to 50 (rejestracja możliwa przez internet jak i w dniu zawodów do osiągnięcia limitu)
 • w zależności od ilości zawodników będą tworzone podkategorie według rocznika, płci, roweru (biegówka, zwykły). Do utworzenia kategorii potrzebnych jest minimum 4 zawodników
 • dla tej kategorii nie jest tworzona klasyfikacja generalna, a zawodnicy nie zdobywają punktów podczas zawodów
 • rywalizacja odbywa się pomiędzy eliminacjami, a fazą play off starszych kategorii
 • każdy z zawodników ma 2 starty (dwie próby) według listy startowej i podkategorii
 • bezpośrednio po ukończeniu wszystkich wyścigów z kategorii KIDS następuje dekoracja zwycięzców. Na podium zapraszani są wszyscy zawodnicy, a wyróżnienia otrzymuje trzech najlepszych z każdej kategorii

Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci (w kategorii KIDS jest możliwy udział na rowerkach biegowych) i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale!

Dobra zabawa przede wszystkim! Organizator cyklu, Sfera Sportu, z roku na rok podnosi organizacyjną poprzeczkę cyklu coraz wyżej. Oznacza to nie tylko znakomicie przygotowany tor ale także znakomitą imprezę! W tym roku nie będzie inaczej! 

TERMINARZ 2023: 

27.04.2024 - Kudowa Zdrój

05.05.2024 - Polanka Wielka 

01.06.2024 - Regulice (Alwernia)

22.06.2024 - Rybnik 

06.07.2024 - Bełchatów

21.07.2024 - Kielce 

17.08.2024 - Stalowa Wola

07.09.2024 – Żyrardów

ZAPISY: Tylko online na stronie www.pompuje.pl W dniu zawodów nie będzie prowadzona rejestracja. Wpisowe na zawody wynosi 15 zł (w ramach wpisowego numer startowy + okazjonalne naklejki) 

KATEGORIE: 

PRO – zawodnicy o wysokich umiejętnościach oraz zawodnicy którzy w sezonie 2023 zajęli w klasyfikacji generalnej kategorii PRO miejsca od 1 do 15, a także Zawodnicy którzy w końcowej klasyfikacji punktowej kategorii Amator w roku 2023 zajęli miejsca od 1 do 5. Zawodnik, który choć raz w sezonie 2024 wystartował w kategorii PRO nie może przystąpić do niższej kategorii

AMATOR – zawodnicy początkujący, średniozaawansowani

JUNIOR (2011 – 2014) K+M  – zawodnicy w wieku od 9 do 12 lat (roczniki 2012 - 2015) bez podziału na płeć

KIDS (2016 – 2012) K+M – zawodnicy w wieku od 4 do 8 lat (roczniki 2016 – 2021) bez podziału na płeć 

KOBIETY – otwarta kategoria dla kobiet bez podziału na wiek

OBOWIĄZKOWY KASK TYPU FULL FACE: na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu!

ZASADY: w roku 2024 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczone są 4 najlepsze występy. 

RUNDA FINAŁOWA: w finałowej rundzie w Żyrardowie  zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!

NAGRODY:

W kategorii PRO i KOBIETY nagrody finansowe:

1 miejsce – 1000 zł

2 miejsce – 600 zł

3 miejsce – 400 zł

4 miejsce – 200 zł

W kategoriach Kids, Junior nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 oraz medale dla wszystkich uczestników. W kategorii Amator nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
 • ,
 • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl