Nowości Oakley na 2024 cz.1 - Sphaera i Bisphaera

Na nadchodzący sezon 2024, Oakley przygotował kilka bardzo ciekawych nowości. Dziś prezentujemy pierwsze z nich - okulary SPHAERA i BISPHAERA.

Jak to u Oakley w zwyczaju, nowe oksy zostały zainspirowane przez światowej klasy sportowców i zaprojektowane tak, aby były wszystkim, czego potrzebujesz i niczym, czego nie potrzebujesz. Te okulary mają tak szerokie pole widzenia, że zapomnisz, że w ogóle masz je na sobie. Takie są trendy ostatnich lat i jeśli się nie mylę, Oakley pierwszy zaczął opracowywać okulary, które polem i kątem widzenia zbliżyły się do gogli, choć cały czas pozostały okularami. I to jakimi! W nowych oksach spotkamy oczywiście technologię Prizm, o której wcześniej pisaliśmy tutaj, a w niektórych wersjach dostaniemy także polaryzację, co już nie jest tak oczywiste. Okulary to także nieodłączny element kolarskiej stylówy, ale jeśli poza wyścigami i coffe ride'ami też chciałbyś je nosić - no problem - w outficie casualowym też się świetnie sprawdzą.

Mark Cavendish

SPHAERA™

Zainspirowane spostrzeżeniami profesjonalnych sportowców z różnych dyscyplin sportowych, Sphaera™ zostały celowo opracowane z szerokim polem widzenia, abyś mógł zobaczyć wszystko - a dzięki technologii Prizm™ nie pominiesz najdrobniejszego szczegółu. Odkryjesz przekraczającą granice wydajność, bez względu na dyscyplinę sportu. Wykonano je z lekkiego i elastycznego materiału O Matter™, dzięki czemu idealnie dopasowują się do noszenia z czapkami i kaskami. Posiadają również przedni otwór wentylacyjny zapewniający lepszy przepływ powietrza. Nakładki na nos Unobtainium® i formowane nauszniki zapewniają antypoślizgową przyczepność, gdy się pocisz. Sphaera to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie okularów sportowych - załóż je i zapomnij, że masz je na sobie.

Warto zaznaczyć, że Sphaera jest modelem z najszerszym polem widzenia. Pisałem wcześniej o polu widzenia zbliżonym do gogli i tak jest właśnie w tym przypadku.

„Szeroki zakres widzenia po bokach jest kluczowy w skutecznej walce z konkurencją podczas zawodów sportowych”, mówi francuska kolarka przełajowa i górska oraz członkini Team Oakley, Loana Lecomte. „Stylowy design modelu Sphaera oraz szerokie pole widzenia, jakie zapewnia, to prawdziwy przełom w dziedzinie technologii okularów sportowych. Dzięki tym okularom mam więcej pewności siebie podczas startów”.

Sphaera umożliwia sportowcom Team Oakley różnych dyscyplin, do którego należą między innymi Fred Kerley, Loana Lecomte, Mark Cavendish, Francisco Lindor, i Dylan Fratelli, osiąganie jeszcze lepszych wyników. 

„Ważne jest, aby okulary, w których trenuję, pasowały do mojego ogólnego stylu, ale nie rozpraszały mnie na treningach”, mówi amerykański sprinter i zawodnik Team Oakley, Fred Kerley. „Marka Oakley zapewnia sportowcom to, czego potrzebują, a okulary Sphaera na pewno będą mi towarzyszyć podczas startów tego lata”.

BISPHAERA™

Przygotuj swój wzrok na sport dzięki BiSphaera™. Zbudowane na podstawie bestsellerowego modelu Flak 2.0 XL, są to okulary przeciwsłoneczne z podwójnymi soczewkami, zaprojektowane z myślą o sportowcach poszukujących wszechstronności w sporcie i życiu. Co więcej, są one dostępne także w wersji korekcyjnej.

To idealna propozycja dla osób, które chcą poczuć się pewnie i komfortowo bez względu na to, czy wybierają się na podbój miejskich przestrzeni, czy sportowych stadionów. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

ZAPROJEKTOWANE DO UŻYTKU W WIELU DYSCYPLINACH SPORTOWYCH: Nowoczesna, elegancka konstrukcja z rozszerzonym polem widzenia oraz zapewniająca komfort użytkowania. 

LEKKOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ: Materiał ramki O Matter™ sprawia, że są one lekkie jakie jak piórko, lecz zarazem bardzo wytrzymałe. 

PRZYCZEPNOŚĆ: noski i zauszniki Unobtainium® zapewniają przyczepność, gdy są mokre, co pomaga zwiększyć retencję i przyczepność do czapek i kasków.

ZOBACZ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: - Technologia soczewek Prizm™ zaprojektowana w celu podkręcenia kolorów i kontrastu, aby zobaczyć więcej szczegółów.

POLARYZACJA: - Okulary z filtrem polaryzacyjnym eliminują odblaski, ułatwiając codzienne funkcjonowanie, a kolory otaczającego świata zachowują swój naturalny wygląd, sprawiając przy tym wrażenie bardziej nasyconych i wyraźnych.

OCHRONA PRZED UDERZENIAMI: - Soczewki Oakley są projektowane i testowane w ekstremalnych warunkach, aby zapewnić bezkompromisową ochronę w szerokim zakresie wymagających warunków.

Loana Lecomte

CENY I DOSTĘPNOŚĆ

Domyślacie się pewnie że tanio nie będzie i tak właśnie jest. Najtańsza opcja modelu Bisphaera zaczyna się od 835 PLN za wersję z soczewkami Prizm™, a wersja z polaryzacją to wydatek rzędu 1066 PLN. Model Sphaera jest nieco droższy i za wersję bez polaryzacji trzeba wyskoczyć z 950 PLN do 1181 PLN za model z polaryzacją. Okulary już można zamawiać na stronie Oakley.com, a dostępność w kraju nad Wisłą powinna się pojawić w pierwszej połowie marca. Wrażenia z użytkowania opiszemy w teście niebawem. W tekście wymieniłem kilku sportowców, którzy już użytkują opisywane okulary, jednak na tym nie koniec tej zacnej listy. Dowodem na stałą współpracę z najlepszymi sportowcami będą najbliższe igrzyska olimpijskie, podczas których modele Sphaera & BiSphaera będą miały swoją silną reprezentację.

Właścicielem marki Oakley jest EssilorLuxottica, a okulary możecie kupić w najlepszych sklepach optycznych i rowerowych.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl