​Nowa książka "Od Rowerzysty do Kolarza - podręcznik krok po kroku": Kompleksowy Przewodnik dla Amatorów Kolarstwa

Arkadiusz Kogut, doświadczony kolarz szosowy i trener kolarstwa UCI, wprowadza czytelników w świat dwóch kółek w swojej najnowszej książce "Od Rowerzysty do Kolarza - podręcznik krok po kroku". Książka stanowi kompleksowy przewodnik dla osób na każdym etapie swojej kolarskiej podróży, od amatorów po zaawansowanych. 

Arkadiusz Kogut, związany z kolarstwem przez ponad 20 lat, dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem, zdobytym m.in. podczas rywalizacji w hiszpańskiej Pampelunie. Jako były redaktor naczelny dużego portalu rowerowego i współpracownik redakcji pism kolarskich, stworzył książkę, która stanowi odpowiedź na potrzeby początkujących kolarzy, poszukujących wiarygodnych i praktycznych informacji. 

Książka zawiera szczegółowe omówienie różnych rodzajów rowerów, akcesoriów, a także porady dotyczące bezpiecznej jazdy i czerpania większej frajdy z kolarstwa. Autor szczegółowo opisuje trening kolarski, włączając w to przykładowe plany treningowe i sugestie dotyczące poprawiania formy. Dzieli się również swoimi przemyśleniami na temat techniki jazdy, w tym jazdy pod górę, z góry i w zakrętach. 

Ważnym aspektem książki jest rozdział poświęcony żywieniu i nawadnianiu, napisany przez dietetyczkę sportową i kolarza szosowego, Mariannę Hall. Książka oferuje praktyczne wskazówki dotyczące tego, co jeść i pić, jak unikać błędów żywieniowych i jak skutecznie kontrolować wagę. 

Książka podkreśla również rolę kobiet w kolarstwie - zawiera rozdział napisany przez Katarzynę Ślęzak, która prezentuje podejście do kolarstwa kobiet, a także historie i doświadczenia wybitnych zawodniczek, takich jak mistrzyni świata amatorek Alina Myłka i Kasia Niewiadoma, jedna z najlepszych kolarek zawodowych na świecie. 

Arkadiusz Kogut zwraca uwagę na znaczenie odpowiedniego nastawienia w kolarstwie, omawiając motywację i sposób zapobiegania wypaleniu, oraz ostrzega przed nadmiernym korzystaniem z mediów społecznościowych w kontekście kolarstwa. 

Każdy rozdział książki podsumowuje seria pytań do specjalistów, co pozwala na pełniejsze zrozumienie poszczególnych aspektów kolarstwa. Na koniec, książka oferuje praktyczne porady od samego autora oraz wgląd w kolarstwo z perspektywy zarówno amatora, jak i zawodowca. 

"Od Rowerzysty do Kolarza" to niezbędna lektura dla każdego, kto pasjonuje się kolarstwem lub chce rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Książka jest już dostępna w sprzedaży.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl