​Canyon Limited Edition Speedmax CFR Moonshot Tri Bike oddaje cześć Janowi Frodeno

Jan Frodeno od lat ściga się w triathlonie na rowerach tri Canyon, odgrywając dużą rolę w rozwoju aerodynamicznych Speedmax CFR, a także wygrywając 3 Mistrzostwa Świata Ironman na poprzednich Speedmaxach. Teraz, u progu ostatnich triathlonowych mistrzostw świata Frodeno w Nicei we Francji przed przejściem na emeryturę, Canyon stworzył ultra limitowaną edycję sygnowanego roweru triathlonowego Speedmax CFR Moonshot, aby uczcić sportowca, którego nazywają - "Królem Kona. The GOAT."

Jan Frodeno. Rowery Canyon. Partnerstwo, które na zawsze zmieniło triathlon. Po raz pierwszy połączyliśmy siły w 2015 roku - rozpoczynając odyseję pełną wyzwań i triumfów godnych tytanów. Ale przez cały czas jednoczył nas ten sam cel. Bycie najlepszymi. Stworzenie najlepszego roweru, bycie najlepszym sportowcem. Od pierwszego dnia byliśmy drużyną, która miała sięgnąć gwiazd.

Rower triathlonowy Canyon Speedmax CFR Moonshot LTD

Canyon współpracuje z Janem Frodeno nad rowerami Speedmax od 2015 roku. Teraz, gdy 42-letni triathlonista ma przejść na emeryturę, Canyon chciał wysłać mu coś wyjątkowego. Tak więc, rower, który miał swój udział w rozwoju, pomalowany na zamówienie inspirującą grafiką na jego ostatnie pływanie, jazdę i bieg o tytuł Mistrza Świata Ironman w nadchodzący weekend. Sam rower to ten sam lekki i szybki Speedmax CFR, który Canyon zadebiutował kilka lat temu, opracowany we współpracy z ekspertami od aerodynamiki ze Swiss Side.

Jeśli chodzi o aerodynamiczne rowery triathlonowe, Speedmax CFR jest jednym z bardziej agresywnych. Charakteryzuje się bardzo głębokimi kształtami rur i zgrabnie zintegrowanym wewnętrznym schowkiem na wodę i narzędzia. Do tego dochodzi wysoce regulowana, modułowa kierownica aero z wąskim wzniosem mono-stay i teleskopowymi przedłużkami.

Ten limitowany rower wyścigowy dla profesjonalistów jest jednak wyposażony w jeszcze szybszy "Pro Monogrip", który Canyon opracował we współpracy z Frodeno w celu zapewnienia doskonałej aerodynamiki. Otrzymuje również zestaw Pro Armrest Upgrade Kit firmy Ergon z większymi, bardziej wspierającymi poduszkami dla większego komfortu podczas dłuższych wyścigów w aero.

Limitowana edycja, sygnowany design

Najwyraźniej, gdy Frodeno musi głęboko myśleć o rywalizacji, "wizualizuje startującą rakietę", aby się zmotywować. Dlatego projektanci Canyon ozdobili jego sygnowany rower Moonshot obrazami rakiety Saturn 5, która napędzała pierwszych astronautów w kosmosie, którzy postawili stopę na Księżycu. Rower otrzymał również 4 cytaty motywacyjne od samego Frodeno. Nadrukowano je na całej ramie, po jednym dla każdego z jego zwycięstw w Kona, a także dla jego złotego medalu olimpijskiego w Pekinie.

Canyon Speedmax CFR Moonshot - ceny, specyfikacja i dostępność

Canyon oferuje limitowaną edycję roweru tri Speedmax CFR Moonshot w sprzedaży za 63 300 PLN. Za tę cenę otrzymujesz napęd 1x SRAM Red AXS, miernik mocy Quarq i koła Zipp 858 NSW aero. Nie podano dokładnie, ile rowerów będzie dostępnych. Rowery będą dostępne w rozmiarówce S-XL. Co ciekawe, na ten moment dostępne są tylko rowery XL Moonshot - z dostawą pod koniec października. 

Prawdopodobnie jest to rozmiar Frodeno, a pozostałe rozmiary pojawią się pod koniec 2023 lub w 2024 roku. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl