​Sturdy ma to coś

Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i do tego wykonanego z tytanu, to już dalej szukać nie musisz. 

W Sturdy projektowane są ramy rowerowe i części na miarę. Możesz się umówić, przyjechać a następnie po określeniu Twoich potrzeb i dokładnym pomierzeniu, projektowaną będzie ramą rowerowa której elementy następnie zostaną wydrukowane na drukarce 3D, połączone rurkami i zespawane.

Sturdy Fiadh, cena 8000 funtów

Możesz także zamówić kompletny rower. W Sturdy nie powstają tylko ramy, ale także pozostałe części - kierownice, mostki, sztyce, korby, zębatki, siodełka, zatyczki. Wszystko z tytanu z wielką dbałością o najmniejszy szczegół.

Jedyny w ofercie rower MTB, Sturdy Tara, cena 6000 funtów

Więcej o firmie możecie dowiedzieć się z poniższego filmu.

Jak się domyślacie oczywiście tanio nie jest, choć z drugiej strony ceny ich produktów odzwierciedlają koszty materiałów i użytą technologię. O tym akurat mogę powiedzieć dość dużo, bo sam kilka lat temu drukowałem elementy w tytanie na identycznej drukarce. Koszt godziny druku w tytanie wynosi ok 170 euro, jeśli więc wziąć pod uwagę że takie elementy drukują się ładnych kilka godzin, to cena powiedzmy 8000 - 9000 funtów za rower nie wydaje się być przesadzoną, choć niską również nie jest.

Depozyt zabezpieczający miejsce w wartacie w kolejce do budowy, 1000 funtów

Są to jednak produkty unikalne i jeśli tylko Twój portfel ma odpowiednie zasoby, to myślę że naprawdę warto... Choćby żeby tylko na to dzieło sztuki inżynierskiej  popatrzeć przez szkło gabloty.

Poniżej kilka wybranych produktów Sturdy z cenami.

Tytanowe zatyczki do kierownicy, 75 funtów

Kółeczka do przerzutki 166,66 funtów

Korba 1200 funtów

Siodełko Bjorn 260 funtów

Tytanowe mocowanie licznika, 120 funtów


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl