​Zwift przedstawia Urukazi - rozszerzenie Makuri Islands z 8 nowymi trasami do jazdy

Wirtualna jazda po piasku jest już oficjalnie dostępna

Zwift zaprezentował Urukazi, rozszerzenie do swojego świata Makuri Islands z ośmioma nowymi wirtualnymi trasami. Podczas gdy poprzednie dodatki do inspirowanego Japonią wirtualnego świata zabrały użytkowników Zwifta od wsi Yumezi do miasta Neokyo, Urukazi otwiera interpretację południowego archipelagu japońskiego.

Według Zwift, nazwa "Urukazi" pochodzi z połączenia dwóch okinawskich słów (wyspa Okinawa jest jedną z głównych wysp archipelagu), "uru", co oznacza "brzeg" i "kazi" oznaczające "bryzę". Zwift twierdzi, że osiem nowych tras Urukazi zawiera mieszankę tradycyjnych dróg utwardzonych, żwiru i, jak ujawniono w Zwift's 2022 Roadmap, wprowadzenie wirtualnej powierzchni niespotykanej nigdzie indziej w Zwift - piasku.

Podobnie jak w przypadku innych powierzchni w różnych wirtualnych światach Zwift, te odcinki prawie na pewno będą miały swoje własne cechy zaprogramowane w silniku fizyki aplikacji w grze. Kolarze będą więc musieli starannie wybrać swój wirtualny rower, aby zoptymalizować wydajność toczenia (wirtualna przyczepność nie jest jeszcze czymś, co kolarze muszą brać pod uwagę, na dobre i na złe).

Nowe trasy w Urukazi

Rozszerzenie Urukazi wprowadza osiem nowych tras do Zwift, o długości od 2,5 mil / 4 km do 24,9 mil / 40 km. Zwift twierdzi, że dzięki temu całkowita odległość możliwych do przejechania dróg w hubie Makuri Islands wynosi 40 mil / 64,37 km. Z przyrostem wysokości wynoszącym nieco ponad 300m dla najdłuższej trasy, wydaje się, że nie ma żadnych nowych wzniesień do wzięcia, ale zawsze jest Alpe du Zwift lub Mont Ven-Top w innych światach Zwift.

Oto nowe trasy w kolejności od najkrótszej do najdłuższej:

  • Mech Isle Loop (4km / 38,7m wysokości) - krótka pętla wokół obszaru przemysłowego 
  • Urukazu Bridges and Boardwalks (6.3km / 59.5m wysokości) - trasa eksplorująca największą wyspę 
  • Urukazu Island Hopper (18km / 128.5m wysokości) - wszystkie wyspy Urukazu w jednym okrążeniu 
  • Fine and Sandy (10.6km / 77.1m przewyższenia) - trasa off-road do odkrywania namorzynów i plaż 
  • Urukazi Island Outskirts (11.3km / 90.1m wysokości) - pętla wokół obrzeży nowej mapy 
  • Makuri 40 (40km / 306.6m wysokości) - 40km trasa zwiedzająca szerszy świat Wysp Makuri 
  • Country to Coastal (33.4km / 274m n.p.m.) - przejazd z wiejskiego Makuri do oceanu w Urukazi 
  • Turf N Surf (24.6km / 195.8m wysokości) - przejazd od jasnych świateł Neokyo do plaż Urukazi. 

Zwift twierdzi, że etapy 5 i 6 Tour of the Makuri Islands, trwającego w grze wydarzenia, będą odbywać się na tych nowych drogach. Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział, mogą zapisać się w grze lub za pośrednictwem aplikacji towarzyszącej Zwift.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl