​Abbey Bike Tools świętuje 10-cio lecie z tytanowym zestawem narzędzi

Jeśli szukacie inspiracji w poszukiwaniu pomysłu na prezent dla mechanika rowerowego, te zestawy są strzałem w dziesiątkę.

Abbey Bike Tools zaczęło się jako przysługa od jednego przyjaciela dla drugiego. Powstanie firmy można by nazwać przypadkowym i nie byłbyś w błędzie. To co mogło się zacząć od kaprysu w garażu domu Jasona przerodziło się w coś większego, coś co zmieniło rynek narzędzi rowerowych. FIrma świętuje więc swoje 10-cio lecie w sposób znany braciom - beczka zimnego piwa i trochę tytanu!

Wykorzystując coś, co jest znane prawie każdemu mechanikowi rowerowemu, Abbey znalazło sposób na podniesienie rangi narzędzi do kaset do poziomu jakiego nie zobaczycie w żadnym serwisie i półce sklepowej. 

Co jest w pudełku?

Narzędzia, to chyba oczywiste. Ale są to narzędzia specjalne - takie jak HAG, przyrząd do prostowania haków. Zamiast typowego graweru laserowego, narzędzie to ma obrobione rowki i logo na aluminiowej rękojeści dla dodatkowego chwytu. HAG jest jednym z najlepszych przyrządów do prostowania haków przerzutki na rynku, a ta wersja przenosi go na kolejny poziom.

Klucz do kaset i bacik również zostały wykonane z tytanu z satynowym wykończeniem. Przejście na tytan skutkuje zmniejszeniem wagi o 344 gramy, czyli o około 36% w porównaniu do standardowych narzędzi z Abbey. Jak zwykle, narzędzia te są produkowane we własnym zakresie w Bend w Oregonie.

Zestaw 10th Anniversary można nabyć na dwa sposoby, jako 2-częściowy lub 3-częściowy, przy czym 2-częściowy jest limitowany do zaledwie 50 kompletów, a 3-częściowy będzie limitowany do 100 kompletów. Oba są dostępne w przedsprzedaży już teraz, a ich wysyłka jest przewidywana na 15 grudnia 2022 roku.

Zestaw 3 częściowy:

Tytanowo-aluminiowy przyrząd do prostowania haka z grawerunkiem z okazji 10-lecia
Tytanowy klucz do kaset z satynowym wykończeniem
Tytanowy bacik z satynowym wykończeniem.
Customowe pudełko z orzecha włoskiego
Customowa pianka
Cena detaliczna 650$

Zestaw 2 częściowy:

Tytanowy klucz do kaset z satynowym wykończeniem
Tytanowy bacik z satynowym wykończeniem.
Customowe pudełko z orzecha włoskiego
Customowa pianka
Cena detaliczna 300$

No i najważniejsza informacja. Jeśli nie dbasz o swój rower, to firma nie zaleca używania tych narzędzi. Myślę jednak, że takowych tu nie ma :)


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl