​Moots wprowadza na rynek Vamoots CRD, swój pierwszy zintegrowany rower szosowy

Moots ogłosił premierę Vamoots CRD, nowego flagowego roweru w cenionej linii rowerów szosowych Vamoots.

W rowerze Vamoots CRD (Complete Road Design) marka, której siedziba mieści się w Steamboat Springs w Kolorado, po raz pierwszy wybiera drogę integracji. CRD jest kompatybilny tylko z elektronicznymi grupami, a przewody hydrauliczne są prowadzone przez mostek ENVE Aero przejściem przez górne łożysko główki ramy.

O główkę ramy dba Chris King ze swoim Aerosetem, który pozwala na tradycyjną regulację napięcia wstępnego łożyska. System zadebiutował w modelu ENVE Custom Road w marcu 2021 roku. Vamoots CRD zachowuje podwójnie ścięty tytanowy zestaw rur RSL, a także drukowane w 3D dropouty. Moots twierdzi, że pozwalają one zaoszczędzić na wadze, dodać sztywności tylnemu kołu i osiągnąć idealne wyrównanie zacisków hamulcowych. Według producenta, rama w rozmiarze 56cm waży poniżej 1400g.

Vamoots CRD jest kompatybilny z oponami do 700c x 32mm, choć podobno optymalnym rozmiarem są opony 28-30mm. Rower posiada suport T47 o szerokości 86,5 mm i wykorzystuje wspornik siodła o średnicy 27,2 mm.

Vamoots CRD będzie sprzedawany od 13 086 dolarów w górę, w zależności od budowy, a dostępność ma być od stycznia lub lutego. Jeśli chodzi o specyfikację, będzie dostępny w wersjach Shimano Dura-Ace Di2, Ultegra Di2 i SRAM Red eTap AXS.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl