​Analogowy zegarek z inteligentnymi funkcjami? Oto nowy, wytrzymały Garmin Instinct Crossover.

Nowa technologia RevoDrive™, wbudowane aplikacje sportowe, szeroki wachlarz funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, a do tego ładowanie solarne. To nowy, lepszy standard hybrydowego smartwatcha.

Garmin zaprezentował nową, przykuwającą wzrok wersję zegarka z popularnej serii wytrzymałych smartwatchy Instinct. Instinct® Crossover to hybrydowy smartwatch GPS stworzony dla tych, którzy cenią sobie analogowe zegarki, ale nie chcą rezygnować z zaawansowanych funkcji smart oraz imponującej wytrzymałości. Wyraźne, fluorescencyjne wskazówki zegarka Instinct Crossover stanowią doskonałe uzupełnienie zaawansowanych funkcji całodobowego monitorowania zdrowia i aktywności marki Garmin na czytelnym cyfrowym wyświetlaczu. Z kolei dzięki ładowaniu solarnemu czas pracy baterii zegarka można mierzyć w miesiącach, a nie dniach1.

„Instinct Crossover powstał z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, które preferują wygląd tradycyjnego zegarka, ale są gotowe na wykorzystanie funkcjonalności nowoczesnego smartwatcha. Zamiast wybierać między klasycznym zegarkiem a zaawansowaną technologią, stworzyliśmy produkt, który spełnia funkcje jednego i drugiego” - mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej. 

Wytrzymałość w nowym wydaniu 

Instinct Crossover łączy w sobie wytrzymałą konstrukcję i intuicyjną obsługę znaną z serii Garmin Instinct, a także nowe analogowe wskazówki pokryte powłoką Super-LumiNova® i znaczniki tarczy zegarka. Wszystko to składa się na wytrzymały, a jednocześnie stylowy smartwatch gotowy na każdą aktywność i przygodę. Analogowe wskazówki znajdują się nad cyfrowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości i mogą błyskawicznie się rozsunąć w razie potrzeby skorzystania z inteligentnych funkcji. Zegarek sprawdzi się zarówno podczas codziennych obowiązków w mieście, jak i aktywności na świeżym powietrzu. Został skonstruowany zgodnie z normą MIL-STD-810 jest odporny na temperaturę i wstrząsy oraz wodoodporny do 10 ATM. Dzięki nowej technologii Garmin RevoDrive zegarek zapewnia dokładny, analogowy pomiar czasu nawet w najtrudniejszych warunkach. W przypadku znacznego wstrząsu zegarka podczas aktywności, RevoDrive zapewni automatyczną kalibrację, aby zagwarantować dokładne odmierzanie czasu.

Bateria na medal 

Osoby ceniące brak konieczności ładowania w zegarkach analogowych z pewnością ucieszy nieskończenie długi czas pracy baterii w smartwatchu Instinct Crossover Solar w trybie oszczędzania baterii z ładowaniem solarnym. Pozwala on na korzystanie z tradycyjnych funkcji analogowych, takich jak godzina, data i stoper. Jeżeli uruchomione zostaną zaawansowane funkcje łączności, Instinct Crossover Solar może zapewnić nawet 70 dni pracy na baterii w trybie smartwatcha z ładowaniem słonecznym. Z kolei podstawowy Instinct Crossover oferuje prawie miesiąc pracy baterii w trybie smartwatcha i ponad 110 godzin w trybie GPS.

Zadbaj o zdrowie 

Instinct Crossover to prawdziwa skarbnica funkcji monitorowania zdrowia i aktywności, które pomogą poczuć się lepiej każdego dnia. Znalazło się wśród nich m.in. zaawansowane monitorowanie snu i ocena jakości snu oraz profil aktywności Health Monitoring, który pozwala użytkownikom rejestrować kluczowe wskaźniki zdrowotne, takie jak Body Battery™, stres i tętno w jednym widoku.

Miłośników aktywności ucieszy fakt, że nowy smartwatch oferuje funkcje takie jak pułap tlenowy, pulsoksymetr, wiek sprawnościowy, stan wytrenowania, obciążenie treningowe i efekt treningu, status HRV i asystent regeneracji. Wszystkie te funkcje mogą działać jeszcze lepiej dzięki wydłużonemu czasowi pracy baterii i możliwości noszenia zegarka przez długie tygodnie bez ładowania. 

Aby nadążyć za życiem w biegu, zegarek Instinct Crossover można sparować ze smartfonem, dzięki czemu użytkownicy będą mogli otrzymywać powiadomienia na nadgarstek, korzystać z płatności zbliżeniowych Garmin Pay™3 oraz zsynchronizować się z aplikacją Garmin Connect™ i sklepem Connect IQ™, aby spersonalizować zegarek.

Znajdź drogę

Podczas podróży poza utartymi szlakami, Instinct Crossover oferuje śledzenie GPS, obsługę wielu systemów komunikacji satelitarnej, czujniki ABC, wyznaczanie tras do punktu początkowego TracBack® oraz możliwość zapisania charakterystycznego punktu. Instinct Crossover - Tactical Edition wyposażony jest we wszystkie te opcje, a dodatkowo w specjalistyczne funkcje taktyczne, takie jak kompatybilność z noktowizorami, tryb ukrycia, dwuformatowy GPS czy możliwość awaryjnego wyłączenia urządzenia.

Instinct Crossover jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej od 549.99€. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę garmin.com/outdoor.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl