​Większy już nie będzie! - FSA Bike Festival Riva del Garda

Największe w Europie targi rowerowe na świeżym powietrzu przyciągają nie tylko dziesiątki tysięcy entuzjastów rowerów, ale także najlepszych marki w branży. Wszyscy oni przybywają nad jezioro Garda w pierwszy weekend maja, aby dzielić się swoją pasją do rowerów. W samym sercu Bike Festival, na terenie targów, ponad 200 wystawców zaprezentuje najnowsze produkty i innowacje w branży rowerowej. Aby znaleźć drogę i odkryć wszystkie atrakcje festiwalu, odwiedzający mają dostęp do interaktywnej mapy.   

Dlaczego warto przyjechać na FSA Bike Festival Riva del Garda?

Lokalne jedzenie, trasy testowe i nie tylko 

Oprócz najnowszych innowacji ze świata kolarstwa, liczne stoiska i różnorodne kulinarne przysmaki czekają w strefie gastronomicznej, odzwierciedlając lokalną kuchnię i rozpieszczając kubki smakowe w duchu Dolce Vita. W Parco Miralago czeka specjalna atrakcja: nowy szlak testowy na targach. Tutaj odwiedzający mają okazję przetestować najnowsze rowery bezpośrednio na terenie obiektu i przekonać się o ich wydajności na różnych odcinkach z rock gardenami a nawet małymi hopkami. Najmłodsi uczestnicy mogą się wyszaleć w strefie dla dzieci i zdobyć pierwsze doświadczenia na rowerze. Tuż obok strefy expo znajduje się meta Specialized Bike Marathon, oferująca uczestnikom spektakularne wrażenia z finiszu, a widzom ekscytujące pojedynki z najlepszymi sportowcami z całego świata. Zainteresowane osoby nadal mogą zarejestrować się do udziału w Specialized Bike Marathon.   

Ekscytujące wydarzenia i oferty specjalne 

Oprócz pokazów kaskaderskich, zróżnicowany program festiwalu obejmuje również wydarzenia towarzyszące, takie jak joga dla kolarzy i jazdy testowe używanymi rowerami wraz z Bike Flip. Dzięki tej ofercie można zakupić testowane rowery bezpośrednio po zakończeniu imprezy. Ci, którzy chcą jak najdłużej zapamiętać pełne wrażeń dni nad jeziorem Garda, powinni odwiedzić sklep Bike Festival Shop, który oferuje szeroki wybór towarów i pamiątek.

Wielcy sponsorzy i nowa nagroda 

FSA Bike Festival Riva del Garda rozwija się dzięki licznym partnerom, którzy przyczyniają się do tego, że impreza jest wielkim sukcesem dla wszystkich zaangażowanych. W tym roku FSA po raz kolejny jest sponsorem tytularnym, a Bosch, Specialized, Prologo i Scott są reprezentowani jako sponsorzy główni. Dodatkowo Trentino, Maxxis, Erdinger i Iiriti wspierają festiwal poprzez współsponsoring. Wszyscy producenci prezentują swoje najnowsze i najlepsze produkty na własnych stoiskach na terenie targów.   

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Bike Festival Award, honorująca najlepsze rowery w kategoriach hardtail, all-mountain, e-mountain bike i gravel. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród czterem zwycięzcom odbędzie się w czwartek na scenie głównej.   

Więcej informacji, program festiwalu i rejestracja na imprezy towarzyszące dostępne są na oficjalnej stronie FSA Bike Festival Riva del Garda: www.bikefestivalriva.com.   


O Bike Festival Riva del Garda 

W tym roku odbędzie się 30. edycja BIKE FESTIVAL RIVA DEL GARDA. Jubileuszowa edycja od 2 do 5 maja 2024 r. przyniesie wiele nowości. Oprócz sprawdzonej strefy EXPO z licznymi wystawcami i możliwościami testowania, wydarzenia towarzyszące przyciągną zarówno profesjonalnych, jak i hobbystycznych rowerzystów. Chociaż z okazji rocznicy nastąpiły zmiany organizacyjne, sprawdzone elementy będą kontynuowane. W przyszłości rolę organizatora przejmie lokalne stowarzyszenie turystyczne Garda Trentino. Agencja marketingu sportowego i eventowego YUNIQUE z Hamburga została również potwierdzona do produkcji i marketingu wydarzenia.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl