​Marzocchi prezentuje nowy Super Z - widelec dla rowerzystów, a nie zawodników

Super Z posiada najnowszy tłumik Fox Grip X i budowę techniczną, aby zapewnić wysoką wydajność w niższej cenie.

Marzocchi Super Z to nowy widelec z pojedynczą koroną i 38-milimetrowymi goleniami, zaprojektowany dla agresywnych rowerzystów, którzy oczekują najwyższej wydajności za nieco bardziej przyjazną dla portfela cenę. Nowy Super Z zapewnia prostszą regulację niż widelce z najwyższej półki, dzięki czemu rowerzyści mogą spędzać więcej czasu na szlakach, a mniej na przekręcaniu pokręteł. 

Zaprojektowany, aby połączyć wytrzymałość widelca z podwójną koroną z wszechstronnością konfiguracji z pojedynczą koroną, Super Z oferuje skok od 150 mm do 190 mm. Nowy widelec już się sprawdził, ukrywając się od wścibskich oczu podczas Red Bull Rampage w zeszłym roku. Jest także dostępny w wersjach 27,5 i 29 cali. 

Super Z został stworzony, aby zapewnić wystarczającą wydajność i możliwość regulacji dla osób lubiących zabawę w  Bike-parkach i weekendowych wojowników. Marzocchi twierdzi, że celem nowego widelca było umożliwienie rowerzystom pokonywania najbardziej wymagających szlaków, przy jednoczesnym zachowaniu prostej konfiguracji i wysokiej niezawodności. Po przejęciu Marzocchi przez Foxa w 2015 roku, producent twierdzi, że ten widelec znajduje się pomiędzy modelami Fox 38 Performance i Performance Elite.

Nowy Super Z jest zbudowany wokół tłumika Fox Grip X. Jest to nowy amortyzator Foxa zorientowany na szlaki. Dzięki nowej architekturze tłoków i podkładek nadal zapewnia imponujące osiągi podczas zjazdów, ale jego regulacja jest prostsza. Amortyzator ma trójstopniową regulację, w tym zewnętrzną regulację tłumienia szybkiej i wolnej kompresji oraz tłumienia odbicia. Na końcu zakresu kompresji znajduje się tryb Firm, aby zminimalizować bujanie podczas podjazdów.

Widelec ma klasyczną stylistykę Marzocchi i został zbudowany, aby sprostać wymaganiom dziedzictwa Bombera. Marzocchi twierdzi, że wymaga minimalnego serwisowania, dzięki czemu riderzy mogą skupić się na zabawie na  szlakach, a nie na częstej konserwacji. Super Z posiada również technologię zwykle spotykaną tylko w widelcach do rowerów górskich klasy premium w średnim przedziale cenowym. Są to odpowietrzniki w Marzocchi Super Z, które mają wyrównywać ciśnienie atmosferyczne za pomocą prostego naciśnięcia przycisku. Znamy ro rozwiązanie z widelców Fox'a. Służy ono do wyrównania ciśnienia w goleniach widelca z ciśnieniem atmosferycznym. Różne ciśnienie w widelcu zmniejsza czułość zawieszenia, dlatego można je wyregulować, po prostu naciskając zawór. Ciśnienie w lagach zmienia się przy wyższych temperaturach, m.in. podczas intensywnej jazdy na długich zjazdach lub na dużych wysokościach. Kanały obejściowe dolnych goleni zwiększają objętość w dolnych goleniach, pomagając również zapobiegać wzrostowi ciśnienia podczas ruchu widelca.

Jego masa początkowa jest konkurencyjna i wynosi 2180 g (rura sterowa 165 mm z gwiazdką), co czyni go realną opcją jako solidny widelec szlakowy o krótszym skoku. Aby pomóc utrzymać prędkość w ryzach podczas jazdy w parku, zastosowano minimalny rozmiar tarczy 200 mm i maksymalny 230 mm.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl