​BLACK INC WPROWADZA NA RYNEK ZESTAW KÓŁ 48|58

Zoptymalizowany pod kątem aerodynamiki, lekki zestaw kołowy z hamulcem tarczowym, który sprawdził się już na najwyższych poziomach profesjonalnych wyścigów.

Black Inc, producent najwyższej jakości komponentów do rowerów Factor Bikes, przedstawia innowacyjny zestaw kołowy 48|58, który jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie. 

Zaprojektowane i opracowane we współpracy z najnowszym aerodynamicznym rowerem wyścigowym Factor, OSTRO VAM, inżynierowie Black Inc starali się opracować koło pasujące do równowagi między niską wagą, sztywnością i aerodynamiką roweru. Rezultatem jest zoptymalizowany aerodynamiczny zestaw kołowy, który sprawdził się już na najwyższych poziomach wyścigów. 

48|58 pojawił się na kilku podiach przed sezonem 2024, w tym na zwycięstwie Steviego Williamsa w klasyfikacji generalnej i zwycięstwie Katii Ragusy w klasyfikacji generalnej QOM podczas Santos Tour Down Under, zwycięstwie Toma Van Asbroecka na 3. etapie Tour de la Provence 2024 i trzecim miejscu Lily Williams w Nokere Koerse. Ogólnie rzecz biorąc, zestaw kołowy przyczynił się do 45 miejsc na podium dla Human Powered Health i Israel - Premier Tech łącznie.

Przewidywalne prowadzenie w każdych warunkach

Zestaw kołowy Black Inc 48|58 został opracowany w oparciu o szeroko zakrojone symulacje CFD, sprawdzone w tunelu aerodynamicznym i przetestowane przez profesjonalnych kolarzy. Ta wspólna wiedza i proces zapewniają wyjątkową wydajność dla wymagających rowerzystów w każdych warunkach.

Konstrukcja obręczy obejmuje płytszą sekcję obręczy 48 mm dla przedniego koła i głębszą sekcję obręczy 58 mm dla tylnego koła w celu zwiększenia stabilności. Tymczasem zwiększony promień krawędzi natarcia wykorzystuje prawdziwy profil aerodynamiczny, aby wspierać przepływ powietrza przy wyższych kątach odchylenia i zmniejsza początek dynamicznego przeciągnięcia, dając rowerzyście większe poczucie kontroli przy podmuchach i bocznym wietrze. 

Koła są aerodynamicznie zoptymalizowane pod kątem opon 28 mm i mają wewnętrzną szerokość obręczy 23 mm między mini hakami zgodnymi z ISO.

Wrażenia z jazdy bez uszczerbku na wadze i aerodynamice

Nowy zestaw kołowy wykorzystuje opatentowaną przez Black Inc powłokę piasty o wysokim kołnierzu z karbonowymi szprychami, co pozwala na zwiększenie kąta usztywnienia przy krótszych szprychach, co skutkuje kołem o większej sztywności bocznej i pionowej, przy jednoczesnym zachowaniu zrównoważonego napięcia szprych zarówno po stronie napędowej, jak i nienapędowej koła. Liczba szprych została zredukowana do 20 karbonowych szprych na koło, oferując zwiększone korzyści aerodynamiczne przy zachowaniu tej samej wytrzymałości, co tradycyjne koła z 24 stalowymi szprychami

W piastach zastosowano nowe niestandardowe specyfikacje łożysk CeramicSpeed, zaprojektowane wyłącznie dla zestawów kołowych Black Inc. Te udoskonalenia łożysk zmniejszają opór obrotowy nawet o 20% w porównaniu z poprzednią generacją, bez uszczerbku dla trwałości.

Przy wadze 1300 gramów za parę, Black Inc 48|58 jest niezwykle lekki, zapewniając jednocześnie responsywny, zoptymalizowany pod kątem aerodynamiki zestaw kół z hamulcami tarczowymi dla rowerzystów poszukujących najwyższej prędkości i osiągów. 

Rob Gitelis, założyciel Factor Bikes i Black Inc, powiedział: "Wraz z modelem 28|33, który został wprowadzony na Tour de France 2023, 48|58 reprezentuje zupełnie nową linię zestawów kołowych premium, którą opracowaliśmy, aby nadążyć za stale ewoluującymi potrzebami rowerzystów. Ponadto mamy w przygotowaniu dodatkowe produkty, którymi z przyjemnością podzielimy się z naszymi sportowcami i konsumentami w najbliższej przyszłości".

Ceny i dostępność

Nowy zestaw kołowy Black Inc 48|58 można kupić wyłącznie na stronie blackinc.cc oraz u autoryzowanych dealerów Factor i Black Inc na całym świecie. Dostępne są opcje piast kompatybilnych z Shimano i SRAM.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl