​6 kwietnia 2024. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Serocka

Zaczyna się! Rusza 16. sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Inauguracja odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Serocku. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, odwiedzi jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się na zabytkowym Rynku w Serocku. 

- Każdy może wystartować, bez względu na wiek - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Dla dorosłych mamy dwa dystanse do wyboru MINI i MAX, a dla młodzieży i dzieci dystans FAN oraz Mini Cross dla przedszkolaków. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rywalizacja w Serocku rozegra się na dystansach MAX (52 km), MINI (29 km) i FAN (10 km - dla uczniów szkół podstawowych). Swoje wyścigi Mini Cross na Rynku w Serocku będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

- Z wielką przyjemnością wracamy do Serocka - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - To piękny, pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Pojedziemy przez Góry Pobyłkowskie, Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. I jeszcze kultowy finisz. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek. 

To będzie pierwszy z szesnastu etapów LOTTO Poland Bike Marathon 2024, największej na Mazowszu i jednej z największych w Polsce serii maratonów na rowerach górskich. 

- Najważniejsza w imprezach Poland Bike jest dobra zabawa dla całych rodzin, a priorytetem perfekcyjna organizacja i bezpieczeństwo uczestników – podkreślił Grzegorz Wajs. - Biuro Zawodów na Rynku w Serocku otworzymy już w piątek, ale zapisać się można także w sobotę. Zapraszam na inaugurację LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku!

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Serock, Rynek) – 5 kwietnia (piątek) godz. 14.00-17.30 i 6 kwietnia (sobota) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 - start wyścigów Mini Cross, sektory z podziałem na roczniki: I (2020-2022) oraz II (2018-2019)

godz. 10.30 - dekoracja Mini Cross 

godz. 11.15 - start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2010-2011), II (2012-2013), III (2014-2015) oraz IV (2016-2017)

godz. 12.00 - dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 - start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 14.30 - dekoracja dystansu MINI

godz. 15.00 - dekoracja dystansu MAX


LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy są Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl