​Wahoo RGT rywalizuje z kierownicą Zwift za pomocą Kickr Steer

Wahoo wprowadziło sterowanie do aplikacji RGT Cycling poprzez montowane na kierownicy łopatki kciukowe, przyciski rowerowe Kickr oraz strzałki na ekranie aplikacji lub klawiaturze. W ten sposób Wahoo staje się najnowszą aplikacją do kolarstwa indoorowego, która dodaje element umiejętności do wirtualnych wyścigów rowerowych, po wprowadzeniu sterowania Zwift w 2020 roku.

Wahoo twierdzi, że użytkownicy będą mogli kierować swoim awatarem wokół zakrętów i innych wirtualnych kolarzy. Chociaż nie będzie zderzeń, jeśli nie uda ci się sterować wokół innej osoby, zostaniesz zatrzymany na kilka sekund, zanim zostaniesz przepuszczony. Jeśli nie chcesz sterować, na przykład podczas trudnej sesji interwałowej, opcja "auto-unikania" w ustawieniach wyłącza sterowanie.

Jak działa sterowanie Wahoo RGT? 

Urządzenie Kickr Steer mocuje się do kierownicy 31,8 mm i jest obsługiwane przez lewe i prawe łopatki kciukiem. Dwufunkcyjny uchwyt premium Steera może pomieścić telefon lub komputer rowerowy Wahoo. Koszt nowego gadżetu to 199 euro w połączeniu z rocznym członkostwem Wahoo X. W Kickr Bike, zintegrowane przyciski kciukowe pozwolą również na sterowanie na Wahoo RGT. Wcześniej pozwalały one tylko na sterowanie na konkurencyjnym Zwift Wahoo.

Jeśli nie chcesz kupować dodatkowego sprzętu, sterowanie w pilocie Wahoo RGT lub aplikacji do gry na telefonie lub komputerze stacjonarnym jest bezpłatne dla subskrybentów Wahoo X. W telefonie lub tablecie naciskamy strzałki na wyświetlaczu aplikacji lub klikamy klawisze strzałek na klawiaturze komputera.

Dlaczego Wahoo wprowadziło sterowanie do RGT Cycling? Pierwsza aplikacja Wahoo do indoor cycling, Wahoo SYSTM, przedkłada trening nad "grywalizację" i symulowaną rzeczywistość. Jednak przejęcie przez Wahoo firmy RGT Cycling dodało do jej portfolio wirtualne światy jazdy. Marka twierdzi, że zakup pomógł spełnić długo utrzymywaną ambicję włączenia sterowania do swojej platformy, zmniejszając lukę między treningiem kolarskim w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Zmiana sprawia, że rywalizacja z innymi kolarzami na Wahoo RGT jest bardziej zbliżona do wyścigów Zwift. To dodatkowo komplikuje zagadkę Zwift vs Wahoo X vs TrainerRoad, ponieważ produkt Wahoo X staje się bardziej zróżnicowany.

Co jeszcze jest nowe w Wahoo X?

Nowy tryb Kickr Race wykorzystuje WiFi swoich inteligentnych trenerów i funkcję Direct Connect do przekazywania mocy do 10 razy szybciej niż standardowe urządzenia treningowe (obecnie 1Hz), według Wahoo. Firma twierdzi, że daje to zawodnikom przewagę konkurencyjną, ponieważ będą mogli szybciej reagować na ataki. Tryb wyścigowy zostanie zsynchronizowany automatycznie z najnowszym obsługującym Wifi, Wahoo Kickr V6, podczas gdy nowe oprogramowanie będzie zawarte w nadchodzącym Wahoo Kickr Bike.

Właściciele trenażerów starszej generacji, takich jak Kickr V5, mogą uzyskać dostęp do trybu Race za pomocą adaptera Kickr Direct Connect WiFi.

Cechy

  • Realistyczne, kultowe trasy kolarskie do jazdy i ścigania się z zawodnikami z całego świata 
  • Solidna biblioteka ustrukturyzowanych treningów kolarskich, jogi, treningu siłowego i mentalnego 
  • Wspierany przez Wahoo Sports Science kreator planów treningowych dla wszystkich dyscyplin i poziomów sportowców 
  • Wciągająca zawartość i wirtualne światy dla kolarstwa stacjonarnego.
  • Kompatybilność z urządzeniami: iOs, Android, Apple TV
  • Łączność Bluetooth

o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl