​Czas na Bike Adventure 2024!

17 listopada rusza rejestracja zawodników i zawodniczek do przyszłorocznej edycji wyścigu Bike Adventure w Szklarskiej Porębie. Przypomnijmy, że chodzi o cztery dni ścigania w Karkonoszach i Górach Izerskich i o najpopularniejszą obecnie polską etapówkę MTB. Limit zgłoszeń ponownie wynosi 600 osób. W sezonie 2024 będziemy rywalizować od 27 do 30 czerwca. To wyścig docelowy dla wielu polskich zawodników, znakomita okazja do kolarskiego otwarcia wakacji i ponownej wizyty pod Szrenicą wielu gości z zagranicy.

Organizatorzy przewidzieli zniżkę dla wszystkich uczestników Bike Adventure 2023 i w przypadku indywidualnego startu zawodnika z Polski wynosi ona teraz 649 PLN (obowiązuje do końca roku). W Bike Adventure można ścigać się solo, można też w klasyfikacji DUO, czyli w kolarskich parach. Tu promocyjna opłata wynosi na razie 1199 PLN. Na obu dystansach Bike Adventure obowiązuje oczywiście klasyfikacja open, klasyfikacja open kobiet, kategorie wiekowe i klasyfikacja drużynowa oraz kategorie par. Wśrod zmian obowiązujących na Bike Adventure 2024 jest, między innymi, wprowadzenie dodatkowych kategorii wiekowych M45 i M55.

Bike Adventure tradycyjnie wyruszy ze Szklarskiej Poręby i tam również wyścig się zakończy. W ciągu czterech dni kolarze dokładnie spenetrują najpopularniejsze i te mniej znane ścieżki Gór Izerskich, reglowe szlaki Karkonoszy i spektakularne podkarkonoskie single, a Szklarska Poręba znów przypomni sobie stare dobre czasy, kiedy była niekwestionowaną stolicą polskiego MTB.

Razem z zapisami do Bike Adventure 2024 startuje również premiera filmu dokumentującego to co działo się podczas Bike Adventure 2023. 

Zapisy do udziału w zawodach dostępne są tu:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8694 

Strona zawodów: https://bikeadventure.pl/ 

Niebawem wszystkie karty ze swojej kolarskiej talii odkryje również Bike Maraton ;-)


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl