​Finał Bike Maratonu w Sobótce. Prawie 1000 osób na starcie

Było już jesiennie, ale pogoda dopisała. Trasa sobotnich zawodów również podobała się startującym zawodnikom, a wysoka finałowa frekwencja była idealnym dodatkiem do ostatniej edycji Bike Maratonu 2023. Kolarski Weekend w Sobótce to również niedzielny finał cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk oraz dwa dni rywalizacji w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Sobota toczyła się więc w rytm przygotowanego i ustalonego programu: najpierw formalności w biurze zawodów, potem kolejne starty, wyścigi dla dzieci, finisz, dekoracje, pasta party... Wszystko jednak zmierzało w jednym kierunku – do wieczornej gali, podsumowania mijającego sezonu i dekoracji w klasyfikacji generalnej. Ta część Bike Maratonu w Sobótce rozpoczęła się o godzinie 19:00.

Generalkę w klasyfikacji PRO BM na dystansie MEGA wygrał Mariusz Kozak (7R Rowmix Team) przed Marcinem Urbaniakiem (KS Stomil Olsztyn) i Piotrem Kobusem. Pierwszą trójkę kobiet otworzyła Akeksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team), druga była Michalina Ziółkowska (VeloBank HBA Team), a trzecia Magdalena Wojtyła (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team).

Fianłową edcyję na dystansie MEGA wygrał jednak wcześniej  Karol Rożek (7R Rowmix Team) przed Wojciechem Halejakiem (Team HB) i Maksymilianem Wiśniowskim (JBG-2 Team). Wśród pań  pierwsza do mety dojechała Michalina Ziółkowska, wyprzedzając Annę Banasiak (Obornicki Klaub Rowerowy) i Alicję Marciniec (Team Verge 96).

Szczepan Paszek (Fitwheels Bikestacja) wygrał ostatnią w sezonie edcyję na dystansie CLASSIC, drugie miejsce zajął Paweł Wasiński (Strefasportu.pl MW Invest), a trzeci był Miłosz Łojko (Wishbike Sklep i Serwis Rowerowy Wrocław). Martyna Wiśniewska (Zarębski Team) była pierwsza wśród kobiet, zwyciężając z Weroniką Pachocką (Warszawski Klub Kolarski) i Alicją Martą Napiórą (KS Hurtap Łęczyca).

Trasę dystansu FUN najszybciej pokonał Oskar Nieckarz (Jeździemy bo lubimy). Po nim na mecie zameldowali się Rafał Iwan (Fitwheels Bikestacja) i Łukasz Świergiel (Stowarzyszenie Klub Sportowy Pławna). Najlepszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Antonina Sikora (Szkółka Kolarska Feniks Rydułtowy). Drugie miejsce zajęła Urszula Pusz (Biclista Racing Team), a trzecia była Kinga Kuczyńska.

Klasyfikację e-bike na dystansie MEGA wygrał Łukasz Świtalski przed Maciejem Maniewskim (Volvo Polska Cycling Team) i Marcinem Stryjeńskim – Syrzistie (Joy Ride). Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrał w Sobótce team Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław. Klasyfikację open i sportową 7R Rowmix PB 72D, a klasyfikację muszkieterów Gomola Pack Center. Najlepszym teamem rodzinnym finałowej edycji Bike Maratonu 2023 została drużyna państwa Półtoraków.

Gala finałowa rozpoczęła się od uhonorowania wszystkich tych, którzy przejechali komplet edcycji cyklu w tym sezonie i na te osoby czekały pamiątkowe kolarskie trykoty. Potem  licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki kończącego się sezonu. Generalka Bike Maratonu to zawsze dużo nagród, dużo zabawy i dużo nagradzanych zawodników oraz kategorii. Hałasu, braw, owacji i pozytywnych emocji było sporo, a atmosfera do celebracji takich chwil była wymarzona. Po wręczeniu wszystkich nagród i pucharów nastąpił ciąg dalszy świętowania, choć nie dla wszystkich, bo następnego dnia odbył się przecież finałowy wyścig cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.

Kolejny sezon Bike Maratonu za nami, a to oznacza, że już niebawem wszystkie tajemnice i niespodzianki zdradzi  już Bike Maraton 2024! Jednym słowem – jedziemy dalej!

Wyniki Bike Maratonu w Sobótce: https://wyniki.datasport.pl/results4253/indexnew.p...

Klasyfikacja generalna: https://bikemaraton.com.pl/full/klasyfikacja-gener...


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl